Spilková na LPGA neprošla cutem, Vlčková s Váňovou jdou dál

Klára Spilková

Klára Spilková při se svém návratu na LPGA do víkendových kol nepodívá. Ve druhém kole Cambia Portland Classic zahrála 75 ran a s celkovým skóre +3 ji na postup chybělo 6 ran. Na nižší zámořské Symetra Tour naopak prošli cutem obě české hráčky. Vlčková je po 36. jamkách v TOP 20.

Spilková hrála v Columbia Edgewater Country Clubu svůj první turnaj na LPGA po zdravotní pauze. První kolo zahrála v paru a na cut ztrácela jedu ránu. Zatímco cut se posunul na skóre -3, Spilková zahrála ve druhém kole 75 ran a s celkovým skóre +3 pro ni turnaj skončil.

Jediná Češka na elitním světovém okruhu zahrála v pátek ve druhém kole nejprve birdie na 11, ale v dalším průběhu kola již neskórovala. Naopak přidala čtyři bogey na jamkách 17, 3, 6 a 9, a tak budou finálová kola v Portladu bez ní.

Na čelo leaderboardu ztratila Spilková 20 ran. Se skóre -17 vede po dvou skvělých kolech za 64 a 63 ran Australanka Hannah Green, která má náskok pěti ran na Korejky Sie Young Kim a Sung Hyun Park.

Cutem neprošla v Portlandu o jednu ránu ani Jessica Korda, která zahrála dvě kola za 69 a 73 ran. Dohrála také Lexi Thompson (70 a 73), které na postup chyběly dvě rány.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Na Symetra Tour se hraje turnaj Sioux Falls Greatlife Challenge. Nechybí u toho obě české členky nižší zámořské túry a daří se jim.

Zejména pak Vlčkové, která po prvním kole za 71 ran přidala ve druhém 68 a s celkovým skóre -1 je před víkendem na děleném 18. místě. Přitom bojovala se žaludečními problémy.

V pátek zahrála na hřišti s parem 70 po třech birdie i bogey a k nim přidala i jeden eagle. Na vedení ztrácí Vlčková šest ran.

Cutem prošla i Váňová, která v Sioux Falls zahrála obě kola za 71 ran. S celkovým skóre +2 měla na jeho hranici náskok jedné rány a patří jí průběžné dělené 53. místo.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení