Váňová vyrovnala v Sioux Falls nejlepší umístění v sezóně

Šideri Váňová

I když jí nevyšlo závěrečné kolo podle představ, dosáhla Šideri Váňová dalšího kvalitního umístění na zámořské sérii Symetra Tour. Na Sioux Fall Greatlife Challenge skončila po finálovém kole za 72 ran (+2) s celkovým výsledkem -1 na děleném 26. místě.

Vyrovnala tak stejný výsledek z červnového Four Winds Invitational, kde se hrálo jen na tři kola. Turnaj v Jižní Dakotě byl čtyřkolový.

Váňová zahrála v sobotu skvělých 65 ran, po kterých ztrácela jen dvě rány na TOP 10, ale hned zkraje nedělního kola dvakrát chybovala dvěma bogey za sebou na 1 a 2. Další dvě bogey v řadě přišla na 5 a 6.

Pak ale česká profesionálka svůj pád leaderboardem zastavila. Začala skórovat, když zahrála birdie na 7, 9 a 10. Po dalších dvou bogey na 12 a 16 a birdie na 14 dokázala své turnajové skóre udržet jednu ránu pod parem.

Po dvou minutých cutech si tak Váňová připsala svoji největší odměnu v sezóně Symetra Tour, když si odvezla šek na 2 114 dolarů. V oficiálním money listu ji s 5 294 dolary patří 121. místo, když odehrála 10 turnajů.

Druhá Češka v nižší zámořské sérii Karolína Vlčková je na tom o něco lépe. Po Sioux Fall Greatlife Challenge jí patří 111. místo s 6 437 dolary. Odehrála však o sedm turnajů více než Váňová.

V tom posledním zahrála v neděli ve finálovém kole 74 ran (+4) a s celkovým skóre +5 obsadila konečné 56. místo, za což brala 810 dolarů.

Už potřetí v sezóně vyhrála Thajka Patty Tavatanakit, která porazila na první jamce play off Korejku Yujeong Son. Obě se do rozehrávky dostaly se skóre -14 s náskokem čtyř ran své nejbližší pronásledovatelky na děleném třetím místě.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení