Pavel Nedvěd vyhrál s vítězem Czech Masters akci Pro-Am

Nedvěd Pavan

Legendární český fotbalista Pavel Nedvěd je vášnivým golfistou. A že je i dobrým golfistou potvrdil v pondělí, kdy společně se svými parťáky vyhrál charitativní Pro-Am pod názvem Vialli Foundation and Mauro Golf Cup. A podíl na tom měl i bývalý vítěz D+D REAL Czech Masters.

Byl to totiž Andrea Pavan, šampion z Albatrossu z minulého roku, kdo plnil v Nedvědově flightu roli profíka. A podle všeho ji plnil znamenitě, když svůj tým dovedl k vítězství na prestižním charitativním turnaji.

Ten se snaží vybírat peníze a následně pomáhat lidem trpícím zákeřnou chorobou ALS, tedy Amyotrofickou laterální sklerózou. S tou nyní mimo jiné bojuje bývalý slovenský fotbalista Plzně Marián Čišovský.

A právě fotbalisté jsou hlavními hvězdami turnaje, který se letos konal na hřišti Royal Park I Roveri v Turíně. Kromě Nedvěda se ho zúčastnili mimo jiné také Marco van Basten, Michel Platini nebo Andrea Pirlo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Top Team  #proamvialliemauro  @fvm_official

Příspěvek sdílený stefano colombo (@ste_colmar),

Na už 16. ročník Pro-Amu dorazil také Nedvědův "nadřízený" v Juventusu, prezident klubu Andrea Agnelli, který předal dalšímu bývalému skvělému fotbalistovi Gianluca Viallimu dres největší hvězdy "Staré dámy" Cristiana Ronalda. Právě Vialli stojí za vznikem nadace.

Kromě Pavana pak nechyběli ani další šampioni evropské série. Golf pro dobrou věc si zahráli jeho krajané Guido Migliozzi a Nino Bertasio, nebo Skot Stephen Gallacher a Španělé Rafa Cabrera Bello s Jorge Campillem.

K dnešnímu datu vybrala nadace Vialli and Mauro Foundation na výzkum boje pro ALS přes 3,7 milionu eur (zhruba 100 milionů korun).

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení