VIDEO: Neskutečná bomba! Ranař poslal drive na 416 metrů

World Long Drive Championship

V Thackerville na hranici Texasu a Oklahomy ve WinStar World Casino and Resortu probíhá každoroční světový šampionát v délce drivů. V souboji o čtvrtfinále napálil Mark Costello takovou bombu, že už ji bude do konce soutěže těžko někdo překonávat.

Costello se tak pasoval na velkého favorita na vítězství World Long Drive Championship v kategorii Open, když svou ránu poslal do vzdálenosti 416,1 metru, čímž z turnaje vyřadil svého soupeře Wese Pattersona.

Ve světovém žebříčku ranařů je Patterson až na 15. místě, Costello dokonce až dvě místa za ním. Proto je jeho výkon docela překvapením.

Rána to ale byla ohromující.

Každopádně ve čtvrtfinále čeká Costella mnohem tvrdší oříšek, a to světová jednička i nasazená jednička šampionátu Kyle Berkshire, který je vítězem dvou předchozích turnajů světového poháru ROC City Rumble a Tennessee Bash for Cash. Ten však v osmifinále zahrál drive dlouhý "jen" 389,5 metru.

Do čtvrtfinále dospěla i ženská kategorie. V ní zatím odpálila nejdále Phillis Meti, která poslala svůj drive do vzdálenosti 318,2 metru. Jak kategorie Open, tak i kategorie žen vyvrcholí ve středu.

Světový šampionát už zná jednoho vítěze. V kategorii Masters (nad 45 let) zvítězil ve finále ranou dlouhou 354,8 metru Jeff Crittenden.

World Long Drive Championship se pravidelně každý rok koná od roku 1976. Tehdy měla vítězná rána Evana Williamse délku 280,7 metru.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení