PGA zpřísní testy driverů. Bude jim dávat barvy jako na semaforu

Driver Taylor Made M5

PGA Tour je připravena zavést nový program testování holí. Ve spolupráci s USGA plánuje odhalovat drivery, které nevyhovují pravidlům, nebo jsou na jejich hranici. Hráčům bude nově odebírat drivery k testování přímo z jejich bagu.

Do teď se odebíraly hlavy driverů z přívěsů, ve kterém mají na turnajích jednotlivé značky technické zázemí. PGA Tour na to upozornila hráče krátce před startem nového ročníku, který začne už příští týden turnajem Military Tribute at The Greenbrier.

Nová politika PGA Tour je odpovědí na drivery hráčů, které původně odpovídají pravidlům, ale postupem času proklouznou za limity povoleného času, po který je míček při úderu v kontaktu s hlavou hole. Tak zvaný Characteristic Time (CT) měří „odskokový efekt“ míčku.

Testování se bude provádět neohlášeně během tréninkových dní před samotnými soutěžními koly. Testy pak budou podstupovat všichni výrobci, jejichž hole hráči na PGA Tour používají.

Hráč, který bude vybrán, odevzdá svůj driver zástupci PGA Tour k otestování. Namísto naměřené hodnoty CT bude jeho holi přidělena barva jako na semaforu.

Zelená znamená, že hůl vyhovuje limitům a může být použita v následujících kolech.

Oranžová barva bude značit, že hůl stále ještě vyhovuje limitům USGA a může být použita v následujících kolech, ale už se pohybuje v toleranci. To znamená, že při následném testování bude již náchylnější na překročení limitu plus tolerance a hráč se vystavuje nebezpečí, že poruší pravidla.

A konečně červená barva bude znamenat, že hůl je již považována za poškozenou a v nevyhovujícím stavu a jako taková nesmí být použita v následujících kolech. Hole v zelené a oranžové barvě budou vráceny hráčům, zatímco červené výrobci.

"Dodržování tohoto programu bude považováno za podmínku vstupu do turnaje," uvádí PGA Tour. Testování holí je možné také na dobrovolné bázi s tím, že kdo dřív přijde, bude dřív na řadě.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení