Vlčkovou čeká boj o cut, Váňová má k postupu daleko

Karolína Vlčková

Karolína Vlčková má šanci podruhé za sebou a v této sezóně Symetra Tour pošesté projít cutem. Minulý týden se jí to povedlo i přes zdravotní problémy, nyní ztrácí po prvním kole na postup jednu ránu. Úvodní runda se naopak vůbec nevyvedla Šideri Váňové.

Karavana nižší zámořské túry se přesunula z Jižní Dakoty do Kansasu, kde se na hřišti Buffalo Dunes hraje turnaj Garden City Charity Classic. V tentokrát jen tříkolovém podniku má ze dvou Češek na Symetře k postupu mnohem blíže Vlčková, která začala kolem za 73 ran.

V pátek zahrála jedno birdie (11) a tři bogey (7, 13 a 17) a se skóre +2 je zatím na děleném 73. místě, přičemž cut je před druhým kolem na plus jedné.

Váňová v neděli vyrovnala svým děleným 26. místem svůj nejlepší výsledek sezóny, pak ale na dobrý výkon z předchozího turnaje nenavázala. V prvním kole zapsala 79 ran a se skóre +7 jí patří až dělená 125. pozice ze 132 startujících. Na cut tak ztrácí šest ran.

Do své skórkarty zapsala sice tři birdie (5, 8 a 13), ale také šest bogey (1,2, 9, 14, 15 a 17) a dva dabláče (7 a 16). V sobotu tak bude potřebovat mimořádné kolo, aby si dala šanci zahrát si i finále.

Se skóre -5 se ujala vedení Mexičanka Alejandra Llaneza. Těsně v patách o jednu ránu má hned pětici hráček na děleném druhém místě.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení