Casey se vyhnul bizarní penalizaci a v Hamburku útočí na vítězství

Paul Casey

Angličan Paul Casey je jednou z hvězd, která se po konci sezóny na PGA Tour přesunula do Evropy. Na Porsche European Open hraje letos svůj první řadový turnaj na European Tour a hned na něm útočí na triumf, když před finále ztrácí na vedení jednu ránu. Jeho ztráta však hrozila být vyšší.

Stalo se to už ve druhém kole. Casey byl po něm konfrontován s pravidlem, které hovoří tak, že pokud hráč ví o tom, že jeho míček zasáhl zvíře, musí svou ránu opakovat. A mezi zvíře se počítá i brouk.

Angličan tak v zapisovací místnosti shlédl video, kterak jeho míček na greenu přejíždí brouka. Nicméně 13násobný vítěz na European Tour prý o něm nevěděl, a tak zůstal nepotrestán, že svou ránu neopakoval.

 "Doufám, že jsem chudákovi broukovi neublížil," řekl pak ve videu, ve kterém celou situaci komentoval, a které umístila European Tour na svůj twitter.

Casey šel do druhého kola na Green Eagle Golf Course se ztrátou šesti ran na vedení, ale po třetí rundě už ztrácí s celkovým skóre -8 jen jednu, když zahrál v neděli 69 ran. Litovat však může tří neproměněných příležitostí na birdie v závěru kola, které nevyužil.

Takto jsou před ním Skot Robert MacIntyre a domácí překvapení Bernd Ritthammer, 32 letý Němec, který nikdy v žádném kole na European Tour dosud nevedl.

"Právě teď mi prochází hlavou spousta myšlenek, ale je to pro mě určitě dobrá zkušenost," sdělil Ritthammer, který se může opřít o podporu německých fanoušků. "Je jich tu spousta a dostává se mi od nich velkého povzbuzení, což je neuvěřitelné," povídal.

Další velké hvězdy zůstávají více či méně vzadu. Snad kromě Padraiga Harringtona, který je se ztrátou šesti ran na děleném 14. místě. Letošní vítěz D+D REAL Czech Masters Thomas Pieters jde celkově v paru, což stačí na dělené 27. místo.

Americké hvězdy Patrick Reed a Xander Schauffele jsou ještě o jednu, resp. dvě rány za Pietersem. Naturalizovaný Slovák Rory Sabbatini, který přijel po konci PGA Tour rovněž hrát turnaje do Evropy, je před čtvrtým kolem na děleném 52. místě se skóre +4. Matt Kuchar dokonce neprošel cutem.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení