Američané vyhráli po 12 letech jako hosté Walker Cup

Walker Cup

Poprvé od roku 2007 se podařilo americkým golfistům vyhrát Walker Cup na soupeřově půdě. Amatérské klání USA proti výběru Velké Británie a Irska skončilo v Hoylake jasnou výhrou hostů 15,5:10,5, která vzešla na svět z naprosté dominance v nedělních singlech.

Walker Cup má jiný systém než známější Ryder Cup. Desetičlenné týmy se utkají ve dvou dnech - o víkendu - vždy nejprve ve čtyřech dopoledních foursomech a poté v odpoledních singlech, kterých je v sobotu na programu osm a v neděli deset. 

Domácí měli v Royal Liverpool GC po sobotě navrch, když vedli 7:5. A ještě po nedělních dopoledních foursomech vedli Evropané 8,5:7,5.

Jenže pak přišla americká smršť.

Z nedělních deseti odpoledních singlů vyhráli hosté osm a naprosto jednoznačně překlopili vývoj utkání na svou stranu. Vyhráli tak o pět bodů.

O vítězný bod se postaral John Augenstein. "Je to skvělé, ale i kdyby to zajistil kdokoliv jiný, byl bych s tím v pohodě, protože tu jsme jako tým a jako tým vítězíme. Není to o mě nebo někom jiném. Je to o nás," řekl jeden z nedělních amerických golfových hrdinů.

Američané navázali na své poslední vítězství z předminulého roku, kdy vyhráli ještě mnohem jednoznačněji. V Los Angeles Golf Clubu nedali svým soupeřům žádnou šanci a vyhráli 19:7.

Historicky jsou Američané jasně lepší, když vyhráli 37 soubojů s Velkou Británií a Irskem. Jejich soupeři se radovali devětkrát, jednou skončil Walker Cup remízou. Od roku 1989 je bilance vyrovnanější (9:7 pro USA), když předtím vyhráli Američané osmkrát v řadě.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení