Změny na PGA Tour: přísnější cut, nové turnaje i termíny

FedEx Cup

Už v tomto týdnu startuje další sezona PGA Tour. A na hráče i fanoušky čeká řada novinek. Některé výrazné, jiné možná nenápadné, ale o to důležitější. Na některé dojde už při úvodním turnaji nového ročníku, kterým bude A Military Tribute at the Greenbrier.

Je to dva týdny, co se Rory McIlroy radoval z vítězství v Atlantě a na své konto si připsal 15 milionů dolarů za triumf ve FedEx Cupu.

A vše se rozjíždí znovu! S jakými novinkami?

Nová hranice cutu

PGA Tour čeká velká změna co se týče hranice cutu. Zatímco dosud postupovali do víkendových kol hráči na nejhůře děleném 70. místě, nově bude hranicí stejně jako na European Tour dělené 65. místo. 

Nové počty hráčů

Menší turnaje, které jsou nasazeny proti hlavním akcím sezony, jako jsou podniky ze série World Golf Championship nebo The Open, budou mít nově startovní pole složené ze 120 hráčů, namísto 132.

Celkem 120 hráčů pak nově v únoru přivítá také Genesis Invitational, který navazuje na Genesis Open (144 hráčů). Turnaj v Rivieře, který hostí nadace Tigera Woodse, tak bude mít stejný počet hráčů ve startovním poli, jako Arnold Palmer Invitational nebo The Memorial.

Nové turnaje

Na hráče čekají na PGA Tour dva nové turnaje. Prvním bude už v říjnu premiérový turnaj v Japonsku pod názvem ZOZO Championship. Akce pořádaná miliardářem Yusaku Maezawou je pro 78 hráčů - 60 nejlepších z posledního FedEx Cupu, 10 z JGTO a osm pozvánek.

Zúčastní se ho také Tiger Woods, což neplatí pro v následujícím týdnu znovuzrozený Bermuda Championship, který se bude hrát v Port Royal Golf Clubu proti WGC-HSBC Champions.

Nové termíny

Po jednoleté pauze, zaviněné přestavěním světového golfového kalendáře, se na PGA Tour v nových termínech vracejí také další dva turnaje.

Tím prvním je hned úvodní A Military Tribute at the Greenbrier v tomto týdnu, druhým Houston Open. To přijde na řadu jako pátá podzimní akce, když doposud se v Golf Club of Houston hrálo týden před Masters.

Noví hráči

A chybět nebudou samozřejmě ani noví hráči. Celkem 50 si jich zajistilo kartu buď v rámci základní části Korn Ferry Tour, nebo závěrečných Korn Ferry Tour Finals. Jsou mezi nimi třeba Viktor Hovland, nebo Tom Lewis.

Novému startu sezony PGA Tour tak už nic nebrání. A vy ji celou můžete opět sledovat exkluzivně na stanici Golf Channel. Přímý přenos z 1. kola turnaje v Greenbrieru startuje už ve čtvrtek ve 20:00! 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení