Hovlanda čeká debut na European Tour mezi hvězdami

Viktor Hovland

Vlajková loď European Tour, turnaj BMW Championship ve Wentworthu, bude mít ve startovní listině i jeden z největších evropských talentů současnosti. Na svůj první start na nejvyšší evropské sérii se těší i Viktor Hovland z Norska, čerstvý profesionál, který si stihl již uhrát i kartu na PGA Tour.

Hovland se příští týden v Anglii na čtvrtém podniku Rolex Series v sezóně přidá k hvězdnému poli hráčů, ve kterém nebudou chybět ani Rory McIlroy, Justin Rose, Jon Rahm, Francesco Molinari, Tony Finau, Tommy Fleetwood, Patrick Reed, Paul Casey, Shane Lowry a mnozí další.

Jednadvacetiletý Hovland má za sebou hvězdnou amatérskou kariéru. Stal se prvním Norem, který loni vyhrál US Amateur Championship. Letos skončil 32. na Masters a dělený 12. na US Open. Oba majory dokončil jako nejlepší amatér a stal se světovou amatérskou jedničkou.

Hovland přešel k profesionálům po US Open a už stihl na PGA Tour uhrát dělené čtvrté místo na Wyndham Championship. Kartu si ale skrz nečlenské body ve FedExCupu těsně neuhrál, nebyl to pro něj ale problém poté dokázat skrz Korn Ferry Tour Finals.

Nyní dostal Hovland pozvánku i ke svému debutu na European Tour. Právě včas, protože ve Wentworthu začíná evropský kvalifikační cyklus pro Ryder Cup 2020. A pokud mladý Nor následující rok zazářil, což při jeho talentu není nemožné, kapitán Padraig Harrington by se měl mít na pozoru.

"Opravdu se hodně těším na svůj první profesionální start na European Tour příští týden ve Wentworthu. BMW Championship je jedním z největších turnajů v Evropě, který jsem vždycky sledoval, když jsem v Norsku vyrůstal," pravil Hovland.

"Jsem nadšený, že jsem dostal šanci hrát. Turnaj i hřiště mají velkou historii a startovní pole je velmi silné. Rád bych tu zahrál dobře a prožil úspěšný start do své kariéry na European Tour," dodala norská naděje.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení