Trable před Solheim Cupem. Konec hvězdy i čekání na hole

Stacey Lewis

Američanky se tento týden budou muset v Solheim Cupu obejít bez Stacey Lewis. Čtyřnásobná vítězka ženské obdoby Ryder Cupu nenastoupí proti Evropě ve skotském Gleneagles kvůli zranění zad. Po jedné hráčce z každého týmu pak nedorazily hole.

Týden před prestižním kláním tak nezačal zrovna šťastně. Americká opora a veteránka soutěže Lewis v úterý oznámila, že se ozvala její zraněná záda, a tak musí uvolnit své místo v týmu. U něj však zůstane v jiné pozici.

"Jsem velmi zklamaná, že nemůžu hrát. Jsem soutěživá a chci hrát. Udělala jsem všechno možné za poslední týden, abych byla připravená. Pro své zdraví a pro to, co cítím, že je nejlepší pro tým, jsem se ale nakonec rozhodla odstoupit," uvedla Lewis v prohlášení.

"Vezmu v týmu jinou roli, abych mu pomohla a přivezli jsme domů pohár," dodala hráčka, která byla v týmu na základě kapitánské volby. Její místo zaujala náhradnice Ally McDonald.

Problémy v týmu USA měla i Angel Yin, se kterou do Edinburghu cestou přes Dublin nepřiletěly její hole. To samé se přihodilo i Jodi Ewart Shadoff z týmu Evropy. Obě hráčky propásly v pondělí cenný tréninkový čas a Evropanky dokonce žádaly o pomoc na sociálních sítích.

Manžel Shadoff pro Golf Channel uvedl, že jeho žena viděla, jak se její bag v Dublinu naložil, ale neviděla ho odletět.

Později Shadoff napsal pro změnu pro GolfWeek, že doufá, že hole jeho ženy už přiletěly. "V Dublinu prý zůstalo 200 zavazadel určených pro Edinburgh, které poslaly speciálním letadlem. Právě přistálo, takže doufám, že jsou na palubě."

Podle všeho byly a obě hráčky se tak mohly v úterý večer opět "pomazlit" se svými holemi. Dva tréninkové dny jim už ale nikdo nevrátí.

Solheim Cup startuje v Gleneagles ve čtvrtek zahajovacím ceremoniálem. V pátek a v sobotu se hrají foursomy a fourbally, v neděli singly. Vítězství z roku 2017 obhajují Američanky, které nad Evropou vedou celkově 10:5.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení