Matuš a spol. hrají Challenge v Portugalsku, jde do tuhého

Stanislav Matuš

S blížícím se koncem sezony na Challenge Tour se začíná vyjasňovat, kdo si uhraje jakou kategorii pro příští ročník ať už první, nebo druhé evropské golfové ligy. Z Čechů je ve hře už pouze Stanislav Matuš, který aktuálně bojuje o plnou kartu na Challenge Tour.

Tu mu zajistí umístění v TOP 70 celosezónního žebříčku Road to Mallorca, ze které však v minulém týdnu vypadl. Po smolném turnaji ve Francii, kde po větrem ovlivněném prvním kole neprošel po tom druhém cutem o ránu, mu patří 76. pozice. Rozdíly jsou však naprosto minimální. 

Už ale není prostor pro další chyby. Zbývají totiž pouhé čtyři turnaje, než se ti nejlepší na okruhu odeberou ke dvěma akcím do Číny a finále ve Španělsku. Co si Matuš neuhraje v následujícím měsíc, už nezíská.

Na 57. ročníku Open de Portugal navíc využívá svou letošní poslední sponzorskou pozvánku od Relmostu, protože jinak by se do turnaje s největší pravděpodobností nedostal. Aktuálně by byl třetím pod čarou.

Na následujících třech turnajích ve Francii, Maroku a Severním Irsku tak musí doufat, že jeho kategorie stačit bude. Minimálně v Maroku by tomu tak být mělo, ale snad i na dalších dvou turnajích.

I kvůli této nejistotě ale potřebuje v tomto týdnu zabrat a dát minimálně cut. A poté o víkendu získat co nejvíce eur, tedy bodů do žebříčku. Momentálně jich na sedmdesáté místo ztrácí 380.

Není to moc, o elitní sedmdesátku však nehraje pouze Matuš, ale i další desítky hráčů, kteří jsou v rozmezí několika tisíc bodů (eur). Bude to tvrdý boj do posledního turnaje, Matuš ale má stále vše ve svých rukou.

Pokud se mu turnaj v Portugalsku povede, vytvoří si skvělou pozici do závěru sezony. Do prvního kola vstoupí ve čtvrtek v 8:10 z jedničky, ve flightu půjde s Lauriem Canterem a Mathieu Fenassem.

Na turnaji startují také Daniel Suchan a Petr Gál. Prvně jmenovaný odstartuje deset minut před Matušem z desítky, Gál pak mezi posledními. Čtvrteční tee timy má nastaven až na 14:30 z jedničky.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení