Matuš začal v Portugalsku slibně, po prvním kole je jedenáctý

Stanislav Matuš

Velmi povedený vstup do dalšího turnaje Challenge Tour prožil na Open de Portugal český golfový profesionál Stanislav Matuš. Díky skóre -3 se po úvodním kole usadil na děleném jedenáctém místě, Petru Gálovi s Danem Suchanem se naopak na úvod nedařilo.

Matuš potřebuje sbírat body do žebříčku Road to Mallorca, aby si zajistil plnou kartu na příští sezonu a nemusel se na některých akcích spoléhat na pozvánky Relmostu. V Portugalsku k tomu vykročil pravou nohou.

V den, kdy se obecně příliš neskórovalo, se dokázal v rámci dopoledních flightů vyvarovat zbytečných chyb a především díky povedenému závěru se vyšplhal do popředí leaderboardu, kde vydržel až do večera.

Do svého kola vstoupil deset minut po osmé hodině ráno z jedničky a po sedmi parech zapsal birdie na osmičce. Když pak přidal druhé na desítce, dostal se poprvé na dvě rány pod par.

Na ty se ale ještě jednou musel po jediném bogey dne na třináctce vrátit, podařilo se mu to na šestnáctce. A díky čtvrtému birdie dne na závěrečné osmnáctce dokonce poskočil na průběžné skóre mínus tři.

To po dohrání všech hráčů stačí na umístění jen ránu od elitní desítky, což je nadějná výchozí pozice pro zbytek turnaje.

Něco podobného po čtvrtku neplatí pro zbylé dva české hráče ve startovním poli, kteří jsou daleko za hranicí cutu, která je momentálně na paru. Petr Gál zahrál za +5 (T125), Daniel Suchan za +7 (T141).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení