VIDEO: První eso nové sezony PGA Tour dal Im, z 213 metrů!

Sungjae Im

Netrvalo to dlouho, a první hole-in-one nové sezony PGA Tour je na světě. Hned během prvního kola prvního turnaje se o něj postaral Korejec Sungjae Im, který se přímo do jamky trefil z neuvěřitelných 213 metrů! Výrazně si přitom vylepšil svou pozici před 2. kolem.

Im totiž neprožíval na A Military Tribute at The Greenbrier nijak zvlášť povedenou úvodní rundu. Birdie střídal celkem pravidelně s bogey, a tak byl po čtrnácti odehraných jamkách je jednu ránu pod parem hřiště. 

Poté ale dorazil na odpaliště patnáctky, která není především kvůli své vzdálenosti zrovna skórovacím tříparem. To však Imovi vůbec nevadilo a svým dlouhým železem poslal míček na jednu ránu přímo do jamky.

Svou získanou pohodu pak dokumentoval Im, který se stal prvním hráčem po Tigeru Woodsovi, který dal na PGA Tour dvě esa před svými 22. narozeninami, na dalším tříparu.

Ten je na hřišti Greenbrier netradičně na závěrečné osmnácté jamce, a Korejec se díky dalšímu birdie s celkovým skóre -4 posunul na dělenou sedmnáctou pozici, čtyři rány za vedoucího hráče.

Tím je Američan Robby Shelton, jeden z 21 nováčků na okruhu, kteří se všichni turnaji účastní. Shelton prožil báječný den, když zahrál devět berdíků a jediné jeho zaváhání přišlo v polovině kola na osmnáctce.

S mínus osmi má dvě rány náskok na pětici hráčů na děleném druhém místě. Je mezi nimi také obhájce titulu Kevin Na, nebo ve 38 letech další nováček na PGA Tour Scott Harrington. Alex Čejka začal v paru (T98).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola turnaje

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení