Mrůzek skončil v Německu třetí, postoupil do 2. fáze Q-school

Filip Mrůzek

Pohodový postup do druhé fáze Q-School European Tour si zajistil český golfový profesionál Filip Mrůzek. Ten se na turnaji první fáze v německém Fleesensee pohyboval během všech čtyř kol na špici leaderboardu a nakonec obsadil se skóre -13 třetí příčku.

V tomto týdnu však nešlo ani tak o to zvítězit, ale zajistit si jedno z postupových míst do druhé fáze. A to se Mrůzkovi povedlo.

K postupu se výrazně přiblížil už v prvním kole, po kterém o tři rány vedl. Následně před sebe sice po každém kole někoho na špici pustil, ale vadit mu to nemuselo. Hlavně že nepřišla žádná krize.

Po druhém kole za 70 ran byl druhý, po stejně zahraném třetím kole dělený čtvrtý. V pátek se pak dostal pod par o tři rány a v leaderboardu si o příčku polepšil na konečné samostatné třetí místo.

Vůbec poprvé na turnaji přitom Mrůzek ve finálové rundě ani jednou nezaváhal a připsal si tři birdie (9, 11, 12). Lépe dohráli pouze vítězný Fin Lauri Ruuska (-17) a Američan Nyasha Mauchaza (-14).

Turnaje druhé fáze jsou na programu začátkem listopadu ve Španělsku. Probojovat se do nich pokusí ještě Ondřej Lieser s Janem Cafourkem v Rakousku a Petr Gál se Šimonem Zachem v Itálii.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení