Matuš skončil na Challenge Tour v Portugalsku v páté desítce

Stanislav Matuš

Nadějně rozehraný turnaj skončil pro Stanislava Matuše v Portugalsku průměrným výsledkem. Český golfový profesionál sice po prvním i druhém kole na Open de Portugal atakoval elitní desítku, o víkendu se ale průběžně propadal až na dělenou 46. pozici.

Po prvním kole byl Matuš dělený jedenáctý, po druhém šestnáctý. Ještě po třetím kole mohl pomýšlet na umístění v elitní dvacítce, ale nakonec se propadl po svém jediném kole nad par v turnaji až do páté.

Stejně jako v pátek a sobotu Matuš hodně ran ztrácel, ale na rozdíl od předchozích dvou dní to v neděli nedokázal vyrovnávat berdíky. A tak se musel spokojit s kolem za 74 ran (+2).

Během celého dne totiž zahrál jen dvě birdie na jamkách jedna a sedm. Čtyři rány pak poztrácel kvůli bogey na jamkách 3, 5, 8 a 18. Ve finálovém kole si tak pohoršil o dvacet míst na dělenou 46. příčku.

Na své konto si ale i tak připíše důležitá eura, respektive body v boji o TOP 70 celosezónního žebříčku Road to Mallorca. Na nejlepších sedmdesát hráčů sezony čeká plná karta pro příští sezonu.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení