To bylo drama! Evropa vyhrála Solheim Cup posledním puttem

Solheim Cup

Nemohlo to být dramatičtější! Před nedělními singly byl stav letošního Solheim Cupu mezi Evropou a Spojenými státy nerozhodný 8:8 a maximálně vyrovnané to bylo také během celé neděle. Nakonec rozhodl vůbec poslední putt celého klání, které ve skotském Gleneagles rozhodla Suzann Pettersen. Evropa vyhrála 14,5:13,5.

Američankám stačilo jako obhájkyním vítězství k opětovnému zisku Solheim Cupu 14 bodů, tedy klidně i remíza 14:14. A byly k ní neuvěřitelně blízko, když i díky nedělním triumfům sester Kordových vedly v závěru 13,5:12,5, když na hřišti zůstávaly poslední dva flighty.

A v obou to bylo tři jamky před koncem nerozhodné.

Jenže pak získala Bronte Lawová dvě jamky nad Ally McDonaldovou, vyhrála 2&1 a srovnala stav na 13,5:13,5. A poslední dvojice - Suzzan Pettersen s Marinou Alexovou - šla na poslední jamku za stavu All Square.

Američankám stačilo poslední jamku vypůlit a remíza by jim zajistila obhajobu poháru. Jenže Pettersen, norská golfová legenda a vítězka 22 turnajů LPGA a 7 na LET, ukázala, jak velkou hráčkou je

Svůj klíčový putt do birdie, ze zhruba dvou a půl metru, proměnila a mohla se svými evropskými "krajankami" začít slavit zisk šestého Solheim Cupu v historii. Američanky vyhrály prestižní klání desetkrát.

Evropanky tak potvrdily, že na skotské půdě jsou zatím k neporažení. Ve Skotsku se hrála ženská obdoba Ryder Cupu potřetí a po letech 1992 a 2000 se i letos radovaly z vítězství domácí hráčky.

Američankám nepomohly ani další skvělé výkony sester Kordových, které spolu vyhrály jak páteční, tak sobotní foursome a v pátečních fourballech získala každá půlbod s jinou spoluhráčkou.

V nedělních singlech pak nejprve Nelly porazila o dvě Carolinu Hedwallovou a poté Jessica 3&2 Caroline Massonovou.

Konečné výsledky Solheim Cupu naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení