Niemann píše historii! Získal první titul pro sebe i pro Chile

Joaquin Niemann

Naprosto dominantně si došel pro svůj první titul na PGA Tour teprve 20letý golfový talent Joaquin Niemann. Co víc, jeho triumf na A Military Tribute at The Greenbrier byl vůbec prvním na PGA Tour pro jeho zemi. Od teď už i v Chile rostou velcí golfoví šampioni!

Niemann před finálovým kolem vedl o dvě rány, což je v golfu nic nezaručující náskok. Uklidňovat ho mohl jen fakt, že mezi nejbližšími pronásledovateli nebylo žádné velké jméno, kterého se musel bát. Také ostatní pomýšleli na první velké vítězství. On ale nedal nikomu šanci.

V neděli si připsal jedno ze dvou nejlepších kol dne, když se dostal šest ran pod par hřiště. Svůj náskok v čele leaderboardu pak navýšil na dominantní skvělým finišem, zahrál totiž birdie na všech třech posledních jamkách.

Díky tomu a nedělnímu výsledku 64 ran (-6) se posunul celkově na -21, což znamenalo náskok šesti ran na druhého Američana Toma Hogeho. To je největší rozdíl mezi prvním a druhým hráčem v historii turnaje.

"Nemohl jsem ale myslet na tento moment, že držím v ruce trofej. Říkal jsem si, že musím být v pohodě, ještě nás čeká 18 jamek a nemysli na to. Jen jdi ven a užij si to," popsal Niemann své dopolední rozpoložení.

Jak se snažil možné zlomové golfové vítězství vytěsnit z hlavy? "Snažil jsem se se myslet na něco jiného. Můj kedík je velmi vtipný, tak na mě pořád mluvil a snažil se mě rozesmát, abych na to zapomněl."

Na druhé devítce finálového kola to však už nebylo možné. Niemanna nikdo nedostal pod větší tlak, i když si na úvodních devíti jamkách polepšil jen o ránu. A když pak zahrál rychle tři birdie (10, 12, 13), bylo rozhodnuto.

"Na posledních několika jamkách už jsem se cítil skvěle, užíval jsem si to," přiznal rodák ze Santiago de Chile, který na druhé bogey dne na patnáctce a možné pochybnosti zareagoval jako pravý šampion.

Berdíky na jamkách 16, 17 a 18. Titul byl jeho.

Vítězstvím se dostal do vybrané společnosti. Pouze Španěl Seve Ballesteros a Rory McIlroy ze Severního Irska dokázali s jiným než americkým pasem vyhrát na okruhu před svými 21. narozeninami.

Ty Niemann oslaví 7. listopadu. Dal si k nim předčasný dárek.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení