Polský golf mezi elitou? Meronk se přiblížil European Tour

Adrian Meronk

Ještě před pár lety byste se nad tím možná pousmáli, ale dnes je to velmi blízká realita. Adrian Meronk z Polska se o víkendu výrazně přiblížil kartě na European Tour pro příští sezonu. Vítězstvím na Open de Portugal se navíc stal prvním polským vítězem na Challenge Tour.

Je to další důkaz o tom, jaký kus cesty ušel polský golf jen za pár let. Zatímco čeští hráči horko těžko bojují o udržení plné karty na Challenge Tour, na European Tour bude v příštím roce dost možná vlát polská vlajka.

Ano, Adrian Meronk je sice zatím spíše "statistická chyba", než přesný odraz polského golfu, ale jeho úspěchy jsou nepopiratelné. O víkendu pak vše v Portugalsku podtrhl průlomovým vítězstvím.

Díky němu se dostal v žebříčku Road to Mallorca na sedmé místo, když nejlepší patnáctka si na konci sezony zajistí plnou kartu na European Tour. Na 16. Daana Huizinga přitom má náskok více jak 23 tisíc bodů.

"Nemohu na sebe být pyšnější," usmíval se Meronk po vítězství o dvě rány. Jeho skóre -15 se nejblíže přiblížil Španěl Sebastian Garcia Rodriguez. "Už jsem dostal spoustu zpráv od kamarádů z domova. Cením si toho a jsem šťastný, že jsem se stal prvním polským vítězem na Challenge Tour," nezastíral sílu okamžiku aktuálně 263. hráč světa.

Ten mohl být opět velmi spokojený se svým výkonem a nebylo to letos rozhodně poprvé. Na svém kontě měl před turnajem čtyři umístění v TOP 10, to nejlepší si přitom odvezl z Česka! Na D+D REAL Czech Challenge na Kaskádě obsadil samostatné třetí místo.

"Celý rok jsem celkem konzistentní a hraji dobře. Hlavně v úvodu sezony, ale nedařilo se mi to dotáhnout. Proto jsem nyní tak rád, že se mi to konečně podařilo," svěřil se oficiálnímu webu série.

Meronka přímo na místě podporovala i jeho máma, se kterou tak mohl zatím životní výsledek oslavit přímo na hřišti: "Je to o to výjimečnější, když je tu se mnou moje mamka. Byla už v Brně, kde jsem skončil třetí, takže si myslím, že mi určité štěstí přináší."

Do konce sezony ho ale ještě bude trochu potřebovat. Zbývá totiž odehrát šest turnajů a aktuálních 77 216 bodů by na elitní patnáctku nestačilo. Loni bylo potřeba o 17 tisíc bodů více.

"Určitě jsem se hodně posunul v pořadí, takže mi to sezonu výrazně změní. Ale ještě to asi nebude stačit, protože nám pár turnajů zbývá, takže se musím soustředit na zbytek sezony. Teď si ale dám týden volno a pořádně si to užiju," přiznal Merok.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení