Pocta pro Lowryho. Převzal doživotní členství na European Tour

Shane Lowry a Keith Pelley

Shane Lowry se dočkal dalšího ocenění za své letošní vítězství na The Open. Před BMW PGA Championship ve Wentworthu mu šéf European Tour Keith Pelley udělil čestné doživotní členství. Lowry se tak zařadil po bok největších legend elitní evropské série.

32 letý Ir, který se v Royal Portrush dočkal svého prvního vítězství na majoru, pobláznil v červenci v Severním Irsku fanoušky a zasloužil se výrazným způsobem o to, že první Open v Severním Irsku od roku 1951 vstoupilo do historie.

Lowryho triumf se udál deset let po jeho nezapomenutelném a průlomovém vítězství na Irish Open 2009 v County Louth Golf Clubu v Baltray, kde vyhrál ještě jako amatér.

Ir momentálně vévodí pořadí Race to Dubai, když na začátku sezóny zvítězil na Abu Dhabi HSBC Championship, prvním podniku Rolex Series v sezóně. Ve čtvrtek startuje letos už čtvrtý podnik nejlukrativnější série evropských turnajů a Lowry u toho opět nechybí.

A právě před BMW PGA Championship mu Pelley doživotní členství na European Tour předal. „Je skvělé dostat toto ocenění. Když začínáte hrát golf jako dítě, nevíte, jak dobrý jednou budete. A to ani, když začnete hrát jako profesionál. Netušil jsem, že se dočkám tohoto dne,“ pravil Lowry.

"Připojil jsem se k pěknému seznamu jmen, což je také celkem fajn. Moje srdce patří European Tour a teď už budu navždy jejím členem. Rád se sem vracím a mám rád turnaje jako je tento, takže je velké privilegium přijmou takové ocenění," uvedl Ir, který se na European Tour vrací poprvé od svého triumfu na The Open.

"Shaneovo neuvěřitelné vítězství v Royal Portrush bude vzpomínáno jako jedno z nejpamátnějších v historii The Open. Přijetí, kterého se mu dostalo týden po jeho vítězství na Irském ostrově i globálně na sociálních sítích ukazuje, jak je populární," prohlásil Pelley.

"Shane má skvělý charakter a je také vynikajícím ambasadorem European Tour. I proto se mu dostalo této cti," řekl Pelley k ocenění.

Lowry, který vyhrál na European Tour pět turnajů, je 56. osobností, která byla čestným doživotním členstvím poctěna. Letos už se stejného ocenění dočkal také Američan Patrick Reed.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení