Skvěle! Cafourek postoupil do druhé fáze Q-School

Jan Cafourek

Česko má dalšího hráče ve druhé fázi kvalifikační školy o European Tour. K Filipu Mrůzkovi se v sobotu přidal Jan Cafourek, který zvládl první část Q-School v Ebreichsdorfu s naprostým přehledem a o postup nepřišel. Ten naopak minul Ondřeje Liesera.

Jak Cafourek, tak Lieser vstupovali do závěrečného kola první fáze v rakouském Ebreichsdorfu s nadějí na postup. Blíže k němu měl po třech vyrovnaných kolech Cafourek.

Dvakrát totiž zahrál 68 ran, ve třetím kole 69. A stejný výsledek zopakoval i v sobotu.

Po divoké první devítce, na které zapsal tři birdie a stejný počet bogey, ani jednou nechyboval na devítce druhé. Navíc přidal tři birdie a první fázi zakončil ve velké pohodě čtyřmi vyrovnaný koly a na konečném děleném pátém místě.

S velkým náskokem sedmi ran tak bez potíží postoupil do druhé fáze, která je na programu od 7. do 10. listopadu na čtyřech různých hřištích ve Španělsku.

Tam se kromě Cafourka porve o postup do finálové fáze Q-School také Filip Mrůzek, který si zajistil postup v podobném stylu už před týdnem v německém Fleesensee.

Do druhé fáze se už naopak nepodívá Ondřej Lieser. I on měl před finálovým dnem velmi dobrou šanci na postup, jenže závěrečné kolo za 76 ran veškeré naděje zhatilo. Lieser obsadil dělené 52. místo s celkovým skóre -2. Dál prošlo 22 nejlepších hráčů.

První fáze ovšem zdaleka nekončí. Odehrát zbývají ještě čtyři turnaje a na jednom z nich se představí další dva Češi – Petr Gál a Šimon Zach. Ti budou hrát od 1. do 4. října v italském Bogognu.

Konečné výsledky 1. fáze Q-School v Ebreichsdorfu zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení