Westwood trefil eso! Hvězdy se ve Skotsku rozjíždí pomaleji

Lee Westwood

O nejlepší ráně prvního kola Alfred Dunhill Links Championship není pochyb. Trefil ji Lee Westwood v Carnoustie, jednom ze tří klasických skotských linksů, na kterém se turnaj European Tour hraje. Nejnižší skóre padala na Old Course v St. Andrews. To úplně nejnižší nastřílel Justin Walters z JAR, který zahrál 63 ran (-9) a po prvním kole vede.

Westwood zahrál svou ideální ránu na tříparové osmičce, své předposlední jamce prvního kola. Poté co míček dopadl na green a doputoval rovnou do jamky, nezbývalo hvězdě D+D REAL Czech Masters nic jiného, než zvednout ruce nad hlavu a přijímat gratulace.

"Dobrá hůl, kedíku," pochválil pak svou snoubenku Helen Storey. Ale nejspíš to byla jen zdvořilost, protože jak již Westwood dříve prozradil, Helen mu do výběru holí nemluví. Spíš se stará o jeho pohodu a dobrou náladu. A tu populární Angličan rozhodně měl.

Pravdou však je, Westyho eso mu nepomohlo k lepšímu, než dělenému 51. místu a ke skóre -3 po prvním kole (69 ran). Pozvolna se rozjíždí i další z největších hvězd turnaje, které však až na výjimky všechny hrály stejně jako Westwood v Carnoustie.

Nejvýše z nich je po úvodní rundě Tommy Fleetwood, který zahrál kolo za 66 ran (-6), což bylo v Carnoustie ve čtvrtek druhé nejlepší skóre dne. Loňská rydercupová hvězda půjde do druhého kola z děleného 12. místa se ztrátou tří ran na čelo leaderboardu.

O ránu hůře zahrál Carnoustie Američan Tony Finau (T23), který ve Skotsku pokračuje ve svém evropském turné. Další ránu za ním je Justin Rose (T28), pak již Westwood s dalším Angličanem Mattem Fitzpatrickem.

Ti všichni hráli první kolo v Carnoustie, stejně jako Rory McIlroy, Jon Rahm, Danny Willett nebo Shane Lowry. McIlroy se nevyhnul triple bogey, zapsal do skórkarty 70 ran (-2) a patří mu průběžné dělené 78. místo.

Druhý z minulého týdne z Wentworthu Rahm je se skóre -1 až na děleném 104. místě. Jen v paru zahrál Carnoustie nedělní vítěz BMW PGA Championship Willett. A Lowry, vedoucí hráč pořadí Race to Dubai, je na tom ještě o ránu hůře na děleném 140. místě.

Překvapivé je vedení 444. hráče světa Walterse, který však zahrál v St. Andrews vynikající kolo bez jediné chyby s devíti birdie. 38letý Jihoafričan se přitom během roku musel vyrovnávat, a stále se vyrovnává, s nepříznivými okolnostmi, z nichž zranění lýtka je ta méně bolestivá.

"Hrál jsem opravdu dobře většinu roku, ale po US Open, kam se kvalifikoval, jsem hrál Irish Open, kde jsem si opravdu nepříjemně natrhnul lýtkový sval, a chvíli mi trvalo, než jsem se z toho dostal. Když už jsem to konečně překonal, ztratil jsem svého otce," vyprávěl Walters po prvním kole, čím si prochází.

Do toho druhého půjde s náskokem jedné rány, kterou na něj ztrácí Novozélanďan Ryan Fox, Španěl Adrian Otaegui, Francouz Victor Perez a Angličan Jordan Smith.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení