Večer českého golfu v novém, před Vánoci ocení své hvězdy

Klára Spilková

​Nový termín, nové místo, nový formát. Večer českého golfu čekají s blížícím se konáním 24. ročníku velké změny. Česká golfová federace (ČGF) ve spolupráci s Relmostem, mimo jiné promotérem D+D REAL Czech Masters, chystá na neděli 15. prosince slavnostní vyhlášení nejen nejlepších hráčů uplynulé sezony. Vysílat v přímém přenosu ho z pražského Slovanského domu bude stanice Golf Channel.

Večer českého golfu se konal na nejrůznějších místech, když se v posledních letech usídlil na Smíchově v Erpetu. Jeho dny jsou ale nejen pro konání podobných akcí nejspíše sečteny, tak jako tak by však slavnostní galavečer hledal jiné útočiště.

A to kvůli změně formátu, který bude televizní.

"Rozhodli jsme se posunout Večer českého golfu zase o úroveň dál. Chceme, aby se jednalo o jeden večer skutečně pro všechny golfisty. Prohlubujeme navíc z našeho pohledu fungující spolupráci s Relmostem a společně se chceme ohlédnout za právě končícím golfovým rokem," řekl nám Aleš Libecajt, generální sekretář ČGF.

Jeho slova potvrzuje fakt, že u slavnostního vyhlášení nejlepších českých golfistů za rok 2019 bude moci být "přítomen" každý, nikoliv pouze pozvaní hosté v sále Slovanského domu. Od 20:15 ho totiž bude v přímém přenosu vysílat exkluzivně Golf Channel.

Aleš Libecajt během 23. Večera českého golfu (foto: Ladislav Adámek)

Oproti předchozím ročníkům je zde pak také změna termínu. Ta přitom nemá pouze těžit atmosféru ze svátečního času, protože bude jen pár dní před Vánoci, ale především má nabídnout všechny české golfové hvězdy v jeden čas na jednom místě.

Jde hlavně o nejlepší české amatéry, kteří v minulosti museli kvůli svému působení na amerických univerzitách posílat pouze videopozdravy a ceny si za ně přebírali jejich nejbližší. "Termín by zvolen tak, aby byla možná osobní účast těch nejlepších. Ti jsou v druhé polovině prosince většinou už doma z podzimního semestru, než začátkem ledna opět odletí do Ameriky," připouští Libecajt.

Další premiéru na letošním Večeru českého golfu zažijí nové kategorie, které se budou vyhlašovat. Dosud se vše orientovalo především na amatéry nejrůznějšího věku, oceněni však letos poprvé budou také nejlepší profesionál a profesionálka. Ti se tak mohou také těšit na tradiční „srdce“ z dílny umělce Jana "Jendise" Schovánka.

Nezůstane však pouze u výkonnostních hráčů. Své ceny obdrží nově také zástupci hendikepovaných golfistů, greenkeeperů, trenérů a zvolena budou také dvě nejlepší česká hřiště. Jedno na základě odborné poroty, druhé podle hlasování hráčů (hlasovat můžete zde).

Pavel Poulíček během 23. Večera českého golfu (foto: Ladislav Adámek)

"Budeme předávat ceny celkově ve třinácti různých kategoriích a některé budou v rámci Večera českého golfu úplně nové. Slavnostní vyhlášení pak zpestří hudební vystoupení populárních zpěvaček a zpěváků," láká na novou podobu večera Pavel Poulíček, ředitel stanice Golf Channel. "Chystáme zhruba 80minutový program, který bude bavit diváky jak v sále, tak u televizních obrazovek,“ dodává.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení