Mickelson zahrál jamku za 9, hvězda NFL blízko prvního cutu

Phil Mickelson

Takový vstup do nové sezony PGA Tour si Phil Mickelson rozhodně nepředstavoval. Na Safeway Open zahrál v úvodu prvního kola quadruple bogey a po kole za 75 ran (+3) ho čeká těžký boj o cut. Tím by vůbec poprvé v kariéře naopak mohl projít amatér Tony Romo, bývalá superstar NFL a rozehrávač Dallas Cowboys.

Jinak to v podání Leftyho nebylo až tak špatné kolo na úvod tradičního podzimního turnaje v kalifornské Napě. Jenže to, co se stalo hned na páté jamce, ovlivnilo výrazně celkové skóre.

Mickelson skončil po drivu v levém roughu, odkud poslal míček dvakrát do autu. Dvě trestné rány a fakt, že se na green dostal až sedmou ranou, znamenaly výsledek devět ran na jedné jamce.

"Musím se nad tou jamkou trochu zamyslet, protože to samé se mi stalo také v minulém roce ve finálovém kole. Také jsem skončil dvakrát v autu, ta jamka mi dává," přiznal Mickelson.

Ten po prvním kole ztrácí čtyři rány na průběžnou hranici cutu a dokonce deset ran na lídry, kterým jsou Adam Scott a Andrew Landry (oba -7). Ránu za nimi jsou Francesco Molinari a Matthew NeSmith.

Parádně pak turnaj rozehrál také golfový amatér Tony Romo. Pro něho se jedná o čtvrtý start na okruhu skrze sponzorskou pozvánku a opět dokazuje, že nejde pouze o marketingový tah.

Romo se v prvním kole na hřišti Silverado dostal dvě rány pod par, za což děkuje především skvělému finiši. Ještě pět jamek před koncem byl jednu nad, pak ale zahrál berdíky na jamkách 5, 8 a 9.

"Dnes jsem to hrál stejně jako ve fotbale. Musíte hrát od začátku, a i když se vám nedaří, z ničeho nic se chytnete a najednou vám to jde a věci vám začnou vycházet," popsal Romo své první kolo.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení