Cafourek rozehrál finále PGT výborně, v TOP 10 i Lieser

Jan Cafourek

V pondělí začalo v Castanea Golf Resortu v německém Adendorfu finále letošní sezóny Pro Golf Tour. V prvním ze tří kol se z pěti Čechů ve startovní listině vedlo nejlépe Janu Cafourkovi, který zahrál 69 ran a se skóre -3 se usadil na děleném čtvrtém místě. Také Ondřej Lieser je o ránu za ním v TOP 10.

Cafourek zahrál v prvním kole čtyři birdie (4, 6, 11 a 16) a jedno bogey , a navázal tak na svůj dobrý výkon v první fázi Q-School European Tour, kde si vybojoval postup. Dobře to má nyní rozehrané i ve finále Pro Golf Tour.

Lieser hraje v Adendorfu o kartu na Challenge Tour na příští sezónu. Aby ji získal, musí se umístit do 5. místa v Order of Merit. Před finále byl desátý, a tak ho do pětky může posunout jedině špičkový výsledek. Lieser mu vyšel naproti kolem za 70 ran (-2), po kterém se nachází na děleném 9. místě.

První devítku obešel kompletně v paru, na druhé se mu povedlo třikrát skórovat na 10, 12 a 14. Po bogey na 15 ale neudržel svou skórkartu čistou. Na vedení ztrácí čtyři rány.

V paru došel svou úvodní osmnáctku Aleš Kořínek a je po ní na děleném 22. místě. Stanislav Matuš zahrál 75 ran (+3) a do druhého kola půjde z děleného 48. místa. Michal Pospíšil je po 78 ranách se skóre +6 na děleném 63. místě ze 72 startujících.

Vedoucí skóre stanovil na mínus šesti Francouz Dimitri Darnaud, který zahrál 66 ran. O ránu za ním je Fin Sami Välimäki a o další zpět Němec Maximilian Walz.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení