Testy na PGA Tour prý odhalily první nepovolené drivery

Driver

Drivery několika hráčů na Safeway Open údajně neprošly minulý týden kontrolou. Testy PGA Tour, které se během turnajů naplno rozběhly v této sezóně, je prý shledaly jako nevyhovující, a to napříč škálou různých výrobců.

Uvedla to agentura Reuters s odkazem na nejmenované zdroje dobře obeznámené s procedurou testování. Někteří hráči však s výsledky nesouhlasí a poslali si hole ke svým výrobcům na přeměření.

Nevyhovující drivery mají být od širšího spektra výrobců. Uvádí se, že jsou mezi nimi značky Titleist, TaylorMade i Cobra, přičemž Reuters se odkazuje na své dva zdroje ze zákulisí.

Ty uvedly, že mezi hráči, jejichž drivery neprošly povoleným limitem na měřenou veličinu tak zvaného "charakteristického času", po který je hlava hole při odrazu v kontaktu s míčkem, jsou Corey Conners, Robert Streb, Jason Dufner, Michael Thompson a Mark Hubbard.

PGA Tour začala testovat na turnajích 30 náhodně vybraných driverů od této sezóny. Není to však kvůli podezření, že výrobci záměrně vyrábějí nepovolené hole, jejichž odskokový efekt je větší, než pravidla dovolují.

Drivery se ale mohou stát nevyhovující v důsledku používání, kterým se hůl může "proplazit" za povolené limity. Hráči tak ani nemusí vědět, že drivují s již nevyhovující holí.

Testy jsou prováděny na kyvadlovém zařízení kalibrovaném americkou golfovou asociací USGA v souladu s testovacími protokoly.

Mluvčí PGA Tour však informace získané agenturou Reuters nechtěl komentovat, stejně jako jakékoliv další okolnosti testování holí.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení