BOMBA! Skvělý Ondřej Lieser získal kartu na Challenge Tour

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser to dokázal. Přestože opět neodehrál na Pro Golf Tour plnou sezonu, dokázal se propracovat mezi pět nejlepších hráčů v pořadí Order of Merit, což znamená zisk karty na Challenge Tour pro příští rok. Děkuje za to druhému místu z finálového turnaje.

Ten byl v německém Adendorfu výrazně ovlivněn deštěm, ale Lieserovi nakonec pršelo štěstí! Ve finálovém kole mu však šel naproti bezchybnou hrou, kterou doplnil o pět birdie a jeden eagle.

Bylo z toho fantastické čisté kolo za 65 ran (-7), díky kterému se posunul na samostatné druhé místo. A právě to posunulo Liesera na poslední možnou chvíli do TOP 5 celkového pořadí sezony.

Díky zisku 4680 eur, respektive bodů, se posunul na celkový počet 18 552,98 bodu. Jelikož dalším hráčům, kteří o pátou příčku mohli zabojovat, se v Adendorfu nedařilo, na páté místo to stačilo.

Lieser odsunul na šestou příčku Němce Hinricha Arkenaua, který skončil mezi posledními a na své konto si tak připsal pouze 100 eur, tedy bodů. Na Liesera jich tak ztratil více než tisíc.

Samotné finále Pro Golf Tour se ale vydařilo i dalším českým hráčům. Jan Cafourek obsadil dělenou třetí příčku a do posledních jamek to byl on, kdo ohrožoval Lieserovy šance na zisk karty.

Nakonec ale skončil o ránu za svým krajanem, který se může pro příští rok těšit na kartu kategorie 13b na Challenge Tour.

Na děleném šestém místě, tři rány za Lieserem, skončil Aleš Kořínek. A skvělé finálové kolo prožil Stanislav Matuš, který si díky sedmi birdie polepšil o sedm ran a dohrál na děleném 30. místě.

Z vítězství o čtyři rány se radoval Fin Sami Valimaki, který si připsal už čtvrtý triumf v sezoně. V pořadí Order of Merit však skončí až druhý za Němcem Hurly Longem, rozdíl mezi nimi je 571,9 bodů.

Konečné pořadí finále Pro Golf Tour zde.
Konečné pořadí Order of Merit naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení