Gála zradila na Q-School záda, Mrůzek smolně první pod čarou

Filip Mrůzek

V kontrastu s euforií Ondřeje Liesera po zisku karty na Challenge Tour jsou zklamání dalších českých profíků na vrcholných zahraničních akcích. Už v první fázi Q-School vypadli Petr Gál se Šimonem Zachem, Filip Mrůzek se pak o jedno místo nedostal na akci Challenge Tour.

Jako první si prožil velké zklamání v tomto týdnu Gál, když turnaj úvodní fáze kvalifikační školy v italském Bogognu začal nadějně kolem za 69 ran (-3). Jenže druhé už ani nedohrál... 

Profesionál z Brna do něho sice ve středu nastoupil, ale po třech jamkách usoudil, že nemá cenu se na hřišti trápit.

"Už v úterý se mi se zády něco stalo, ale nějak jsem to zvládl dohrát. Dnes na druhé až třetí jamce už to ale vážně nešlo. Nemohl jsem se ani postavit k balonu, natož švihat," prozradil nám Gál.

Ten se tak musel předčasně rozloučit s letošní kvalifikační školou evropské série: "Měl jsem to dobře rozehrané a všechno fungovalo, až na to moje zdraví. Snad se dám brzy dohromady."

Ve čtvrtek pak definitivně vyhasly naděje na postup do druhé fáze také u Zacha, který se dostal do těžké pozice prvními dvěma koly za 75 a 76 ran.

A když se pod par nedostal ani ve třetím (+1), bylo jasné, že je konec. Na dvacítku nejlepších, která si zajistí postup do druhé fáze, ztrácí se skóre +8 kolem patnácti ran a nejspíše ani neprojde cutem do čtvrtého kola.

Možná nejhorší zkušenost si ale prožil v tomto týdnu Filip Mrůzek. Ten na poslední chvíli vyrazil ve středu do Maroka, když se stal prvním náhradníkem na turnaj Lalla Aïcha Challenge Tour.

Přestože se obvykle stává, že ještě poslední den před turnajem jeden nebo dva hráči z turnaje odstoupí, tentokrát to neplatilo. A tak Mrůzek po čtvrtečním odstartování všech přihlášených mohl opět vyrazit domů.

V Česku navíc přišel o možnost startovat na finálovém turnaji Moneta Czech PGA Tour na Kaskádě, který startuje právě ve čtvrtek.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení