Hubený Phil Mickelson září, Chase Koepka lepší než Brooks

Phil Mickelson

Ta změna je patrná na první pohled. Phil Mickelson za poslední měsíce shodil spoustu kil a podle vlastních slov se konečně cítí v pohodě. Od slov k činům přešel v prvním kole Shriners Hospitals for Children Open, po kterém je díky výsledku 65 ran (-6) dělený třetí.

Mickelson nezastírá, že poslední půl rok byl "strašlivý". Od svého únorového vítězství na AT&T Pebble Beach Pro-Am si nepřipsal v následujících 17 startech jediné TOP 10 a devětkrát neprošel cutem. Naposledy při vstupu do nové sezony na Safeway Open.

"Mám za sebou strašlivých šest měsíců jak na hřišti, tak mimo něj. Teď je to ale skvělé a jsem nadšený z toho, že hraji golf. Na to, abych hrál dobře, potřebuji méně energie a stresu," přiznává změnu.

Nová životospráva, ať už jde o cvičení nebo změnu jídelníčku, konečně přináší posun k lepšímu: "Ve změně životního stylu budu i nadále pokračovat. Budu lépe a méně jíst a více cvičit. Budu se toho držet."

Důvod změny je logický. Mickelsonovi už brzy oslaví 50. narozeniny, a tak aby mohl držet krok s mladými dravými hráči, potřebuje lepší fyzičku. Jak to tak vypadá, s ní může stále být více než konkurenceschopný.

"Už v minulém týdnu jsem byl velmi blízko tomu hrát dobrý golf. Ale pětipary jsem zahrál čtyři nad. Dnes jsem je hrál tři pod a je z toho šest ran pod par. Bylo to snadné zlepšení," přidává důvod svého brzkého konce na Safeway Open, který ho podle všeho nevystrašil.

To nejlepší z 1. kola Phila Mickelsona

Lefty moc dobře ví, že je stále uprostřed procesu, který z něho má udělat skvělého hráče i v pozdějším věku. Stále si přitom chce klást nejvyšší cíle a třeba i přesvědčit Tigera Woodse, aby si ho vzal na letošní Presidents Cup.

Pokud by vyhrál v tomto týdnu v Nevadě, bylo by těžké hledat argumenty, proč ho v prosinci do Melbourne na bitvu USA s mezinárodním výběrem nevzít. A Mickelson po prvním kole je mezi nejlepšími.

Na děleném třetím místě ztrácí jen dvě rány na vedoucího Kanaďana Nicka Taylora, lépe je na tom už jen zatím druhý Brian Harman.

Do nové sezony PGA Tour v tomto týdnu vstupuje světová jednička Brooks Koepka. První kolo mu však příliš nevyšlo a se skóre -1 je až na děleném 85. místě. A na záda se navíc dívá svému mladšímu bratrovi Chaseovi.

Ten začal naopak skvěle a s mínus pěti se drží na děleném osmém místě. "Jsem si jistý, že si o tom určitě u večeře něco vyslechne," smál se před novináři 25letý Chase, který na turnaji startuje na sponzorskou pozvánku.

V tomto roce hrál převážně na Challenge Tour, kde ho tak osobně mohli na třech turnajích sledovat i čeští a slovenští fanoušci. Na Penati byl dokonce na D+D REAL Slovakia Challenge před finálovým kolem ve hře o titul.

Už v příštím roce by ale rád hrál opět doma, když v nadcházejícím týdnu vstoupí v Utahu do Q-School Korn Ferry Tour.

"Chci se pokusit hrát dobře, dostat se do finálové fáze a tam si dojít pro kartu," má mladší z bratrů Koepkových jasný plán pro konec roku. Kdo ví, třeba bude moci plány změnit po tomto týdnu v Las Vegas.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení