Váňová v Indii bojovala, ale na cut na těžkém hřišti nedosáhla

Šideri Váňová

Hero Women's Indian Open ze série Ladies European Tour se sice hraje na krásném, ale zároveň těžkém hřišti DLF Golf and Country Clubu. Letos bylo nad síly Šideri Váňové, kterou stály cut především čtyři výrazně pokažené jamky. Za jeho hranicí zaostala o sedm ran.

Triple bogey na čtyřparové sedmičce v prvním kole a další dvě double bogey a jeden tripláč na pětiparové patnáctce v kole druhém. To je deset ran, jejichž ztráta vyřadila Váňovou z turnaje.

Česká profesionálka ale bojovala, a ještě v polovině druhého kola, přestože za sebou měla jednoho dabláče a jedno triple bogey, ztrácela na hranici cutu jen dvě rány. Ty už ale stáhnout nezvládla.

Naopak nutnost útočit přinesla další ztráty a druhé kolo za 79 ran (+7) v řadě. S celkovým skóre +14 obsadila celkovou dělenou 100. pozici.

Že je hřiště, na kterém se hraje v Indii turnaje Ladies European Tour, těžké, naznačuje počet hráček, které se po dvou kolech dokázaly dostat pod par. Je jich celkově pouhých čtrnáct.

Nejlépe z nich si vedla Australanka Whitney Hillierová, která se dostala šest ran pod par hřiště. Norka Marianne Skarpnordová a Angličanka Charlotte Thompsonová na ni ztrácejí jedinou ránu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení