Byl jsem z toho hotový, vzpomíná Scott na debakl od Tigera

Adam Scott

Kde jsou ty časy, kdy jeden muž neohroženě vládl světovému golfu? Jsou pryč. Na zlatou éru Tigera Woodse se přesto nedá zapomenout. Vzpomínal i Adam Scott. Australan před turnajem v Las Vegas připomněl, jakou nakládačku od Woodse dostal jen pár dnů před Američanovým historickým vítězstvím na US Open 2000.

Scott v devadesátých letech studoval na univerzitě v Las Vegas, kde hrál univerzitní golf za místní tým. Proto otázky novinářů před Shriners Hospitals for Children Open ve městě hazardu směřovaly také k jeho působení na univerzitě a následnému přestupu k profesionálům.

Jako devatenáctiletý kluk, čerstvě ve světě velkého golfu, se Scott postavil Tiger Woodsovi jen pár dnů před US Open 2000. V Rio Secco byl svědkem galapředstavení Woodse, který o týden později dominoval i na US Open v sousedním Pebble Beach.

"Byla to neděle, v týdnu před US Open," vzpomíná Scott.

"Skončil to se mnou na čtrnáctce, zahrál 63 ran s double bogey na deváté jamce," žasl nad výkonem o čtyři a půl roku staršího konkurenta.

"Byl jsem hotový z toho, co jsem viděl. Foukal silný vítr a já hrál docela dobře. Myslím, že to mohlo být kolem paru. A stejně jsem ztratil devět ran," kroutil hlavou nad fenomenálním výsledkem Woodse. Ten ve vichru o rychlosti 50 kilometrů za hodinu stanovil rekord hřiště.

Zdeptaný Australan pak zamířil za svým koučem Butchem Harmonem.

"Myslím, že jsem řekl něco jako: Neměl bych si ten přestup k profíkům rozmyslet?" ptal se Scott svého kouče. Uklidnilo ho až US Open, kde Woods nedal nikomu nejmenší šanci a vyhrál o rekordních 15 ran.

"Byl jsem docela rád, že nikdo jiný nebyl schopný takhle hrát," těšilo Scotta, který v následujících letech začal vítězit na European Tour, aby se následně stal jednou z největších hvězd na PGA Tour.  

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení