Konec GolfProfi? Golfový obchod míří do insolvence

GolfProfi

České golfové prostředí dostává nečekanou ránu. Do insolvence míří společnost SmartWave s.r.o., která stojí ze sítí golfových prodejen a populárním e-shopem GolfProfi. Firma na sebe sama podala insolvenční návrh z důvodu platební neschopnosti.

Oblíbený golfový obchod GolfProfi je na trhu už od roku 2004 a za 15 let své existence expandovala po celé Evropě, když aktuálně nabízí své zboží na internetu kromě Česka a Slovenska také v Británii, Německu, Rakousku a také pod globálními doménami .com a .eu.

V Česku má aktuálně tři vlastní prodejny v Praze, Brně a Ostravě. Navíc se s jeho produkty můžete potkat na více jak deset hřištích, mezi které patří třeba Loreta Pyšely, Konopiště nebo Čeladná.

Je však otázkou, jak dlouho ještě budou moci zákazníci jejich služby jak na internetu, tak v kamenných prodejnách nebo na golfových hřištích využívat. Ve středu 2. října totiž bylo u Městského soudu v Praze se společnostní SmartWave s.r.o. zahájeno insolvenční řízení.

Podle insolvenčního návrhu dlužníka má k danému datu společnost celkem 58 věřitelů a výše závazků dosahuje hodnoty 27 000 654,87 korun.

Závazky po splatnosti více jak 3 měsíce mají být ve výši přinejmenším 5 121 655,88 korun, další závazky po splatnosti více jak 30 dní dosahují přinejmenším výše 10 036 510,54 korun.

Zbylou část závazků tvoří závazky vůči bankovním institucím, konkrétně ČSOB. Z původního revolvingového úvěru ve výši 12 milionů korun zbývá uhradit jistinu ve výši 10 752 522 korun. Dále má dlužník vůči ČSOB závazek plynoucí ze smlouvy o kontokorentním úvěru ve výši 1 500 000 korun.

Co se týče majetku společnosti, tak ten je tvořen především uskladněným golfovým zbožím. Má jít o 170 355 kusů v celkové hodnotě 19 358 739 korun.

Nehmotný majetek se skládá především z licencí na systémy IT modulů pro e-shopy a internetové platformy, hmotný majetek z vybavení kamenných prodejen a kanceláří, a pak z testovacích holí a trenažérů. Celkem má jít o 640 025,34 korun v netto účetní hodnotě.

Ke dni podání insolvenčního návrhu činila hotovost na účtech společnosti 224 031,06 korun a výše pohledávek byla vyčíslena na 1 595 514 korun.

Společnost SmartWave s.r.o. v návrhu uvedla, že momentálně zaměstnává 34 zaměstnanců - 12 na hlavní pracovní poměr a 22 na dohodu o provedení práce, a přiznala, že pravděpodobně nebude schopna plně uhradit mzdové nároky zaměstnanců za září 2019.

Zástupce společnost SmartWave s.r.o., jednatele Tomáše Krebse, se nám během pondělka nepodařilo kontaktovat s příslibem, že zavolá později.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení