Spilková zabojovala a prošla cutem, Vlčková trefila hole-in-one!

Klára Spilková

Klára Spilková opět potvrdila, že se v golfu vyplatí se nevzdávat. Na Volunteers of America Classic ztrácela po prvním kole na cut dvě rány a ještě v polovině druhého byla pod jeho hranicí, ale nakonec si v Texasu zahraje i o víkendu. Karolína Vlčková si pak předčasný konec na finálové akci Symetra Tour spravila trefeným esem!

Spilková si tak zahraje o víkendu na LPGA popáté ve své nováčkovské sezoně a podruhé v řadě. Na poslední chvíli tak sbírá důležité body, které bude potřebovat v příští sezoně, kdy bude zachraňovat udržení své hrací karty skrze udělenou zdravotní výjimku.

Na texaském turnaji po prvním kole za plus dva tušila, že bude muset v pátek zamířit pod par. Nakonec by jí stačil dokonce i par, nejlepší česká golfistka ale po slabším rozjezdu nenechala nic náhodě.

Ještě po sedmi jamkách byla kvůli dvěma bogey na tříparech (3, 7) jednu ránu nad parem, když si připsala jediné birdie na pětiparové šestce. Ve zbytku kola už ale nezaváhala a naopak rány upisovala.

Zpátky do paru pro kolo se vrátila berdíkem na devítce a uklidnění přišlo na jamkách 13 a 14, na kterých zahrála další dvě birdie a dostala se v pátek dvě rány pod par. Kolo za 69 ran (-2) v pohodě stačilo.

S celkovým parem je v polovině turnaje na děleném 45. místě. Na trojici hráček na děleném prvním místě, kterými jsou Alena Sharp, Brittany Altomare a Cheyenne Knight, ztrácí devět ran. Třetí kolo turnaje vysílá od 20 hodin televize Golf Channel.

Průběžné pořadí turnaje LPGA naleznete zde.

Vlčková trefila eso

Sezona Symetra Tour v pátek skončila pro Karolínu Vlčkovou. Ani kolo za mínus jedna a celkově jedna rána pod par nestačily na Symetra Tour Championship na cut, za kterým zaostala o dvě rány,

Česká profesionálka zachraňovala vše v závěru, když po dabláči na dvanáctce byla už tři rány nad par. Své kolo ale vylepšila dvěma závěrečnými berdíky a hlavně - esem na tříparové čtrnáctce!

"Poslední turnaj na Symetra Tour v této sezoně skončil dříve, než jsem chtěla. Bojovala jsem až do konce, hrála dobrý golf, ale nestačilo to. Na druhou stranu, dala jsem HOLE IN ONE na čtrnáctce, moje první během soutěžních kol," napsala Vlčková na Facebook.

Na svou povedenou ránu ze 126 metrů použila 9-železo. "Jeden z nejúžasnějších pocitů v mé kariéře," okomentovala na Twitteru post na oficiálním profilu série, který na její eso upozorňoval.

Průběžné pořadí turnaje Symetra Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení