Lieser potvrdil formu, ovládl Grandfinále na Kaskádě

Ondřej Lieser

Ondřej Lieser svůj báječný golfový týden v sobotu na Kaskádě orazítkoval vítězstvím na finálovém turnaji domácí série Moneta Czech PGA Tour. Portiva Golf Trophy ale nakonec nabídla drama, které rozhodla až chyba posledního Lieserova soupeře na poslední jamce.

Byl jím Stanislav Matuš, který hrál v sobotu na Kaskádě skvělý golf. Díky sedmi berdíkům (1, 3, 9, 11, 12, 15, 17) se na Liesera v čele leaderboardu dotáhl, v samém závěru si však připsal svou jedinou a rozhodující ztrátu.

Na osmnáctce totiž zahrál bogey, díky kterému se Lieser, který jen chvíli předtím zahrál bogey na sedmnáctce, na prvním místě opět osamostatnil. A parem na poslední jamce své vítězství definitivně zpečetil.

Ani Lieser přitom nehrál špatný golf, jen tolik neskóroval. Na úvodních šestnácti bezchybných jamkách si připsal jen tři birdie (1, 9, 12), do klubovny tak přinesl výsledek 70 (-2), čímž se posunul na celkové skóre -11.

Matuš tak skončil po kolech za 71, 69 a 66 o ránu za ním. Třetí příčku obsadil už se ztrátou pěti ran na Liesera Gregg Lavoie, o čtvrté místo se podělili o další ránu zpět Jan Cafourek a Jakub Bareš.

Lieser v tomto týdnu kromě zisku karty na Challenge Tour a trofeje ze závěrečného turnaje domácí série výrazně podpořil také rodinný rozpočet. Za druhé místo na Pro Golf Tour bral v přepočtu zhruba 120 000 korun, na Kaskádě si za vítězství připsal dalších 60 000.

Domácí turnajová sezona je tak u konce. Jan Cafourek, Filip Mrůzek a Stanislav Matuš ještě zkusí v listopadu své štěstí ve Španělsku na turnajích druhé fázi Q-School European Tour.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení