Další kolo Spilková nezachránila. Skončila v šesté desítce

Klára Spilková

Ve druhém a třetím kole ještě Klára Spilková na Volunteers of America Classic nepovedený vstup do kola zvládla odčinit, ve finálové rundě už ale tak úspěšná nebyla. Po kole za plus tři si v pořadí pohoršila o jedenáct míst na konečnou dělenou 58. pozici.

Ve druhém kole se díky třem birdie na posledních deset jamkách dostala dvě rány pod par a v poklidu prošla cutem. Ve třetím pak byla už po pěti jamkách tři rány nad, ale nakonec zachránila par. V neděli ale v Texasu horší start už napravit nestihla, i když měla opět lepší druhou devítku.

Také tentokrát byla dokonce už po čtyřech jamkách na plus třech, když zahrála bogey na jedenáctce, a dokonce dabláče na třináctce.

Tentokrát tím ale bohužel ztráty ran neskončily.

Další dvě bogey si totiž nejlepší česká golfistka připsala na závěr své úvodní devítky na jamkách 16 a 17 a v polovině kola tak byla už pět ran nad parem hřiště. A to jak v kole, tak celkově v turnaji.

Na druhé devítce přišlo alespoň kosmetické vylepšení výsledku a snad i nálady. Dvě birdie na dvojce a trojce daly naději, že by třeba opět mohla 24letá Češka dotáhnout obrat. To se však nestalo.

Posledních šest jamek došla kompletně v paru a s turnajem, a možná i celou nováčkovskou sezonou na LPGA, se rozloučila kolem za 74 ran (+3). 

Následující čtyři turnaje nejprestižnějšího ženského golfového okruhu se totiž hrají v Asii a mají nejen omezené startovní pole, ale navíc je hrají i domácí hráčky. A pak už přijde pouze floridské finále série pro ty nejlepší. 

A mezi ty Spilková letos ještě nepatří. Za dělené 58. místo v Texasu sice vyinkasovala nejen 3459 dolarů (cca 80 000 korun) a 13 bodů do pořadí Race to CME Globe, na více jak posun o jednu příčku na 141. místo celosezónního pořadí to s celkovým ziskem 115 bodů ale nestačilo.

Z premiérového vítězství na LPGA se na Volunteers of America Classic raduje domácí Cheyenne Knight, která vyhrála se skóre -18 o dvě rány před Brittany Altomare a Jaye Marie Green.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení