Zastaví Lefty čas? S padesátkou na krku odmítá důchodky

Phil Mickelson

Philu Mickelsonovi bude příští rok v červnu 50 let. V jeho věku se hráči s historií na PGA Tour obvykle chystají na ústup ze slávy a doufají, že si ještě vydělají nějaké peníze na "důchodcovské" PGA Tour Champions. Ne tak Lefty, který se rozhodl, že bude za své setrvání na vrcholu bojovat všemi dostupnými prostředky.

Mickelson má zatím za sebou v nové sezóně dva turnaje. Čeho jsme se na nich od něj dočkali? Především jeho hubenější verzě, než na jakou bývali fanoušci zvyklí. Nová postava je výsledkem změny životosprávy, která je jeho hlavní zbraní v boji se stále mladší konkurencí.

"Mám za sebou strašlivých šest měsíců jak na hřišti, tak mimo něj. Teď je to ale skvělé a jsem nadšený z toho, že hraji golf. Na to, abych hrál dobře, potřebuji více energie a méně stresu," naznačil Mickelson, že se musel dostat do pohody i v osobním životě.

"Ve změně životního stylu budu i nadále pokračovat. Budu lépe a méně jíst a více cvičit. Budu se toho držet," vyslal signál svým soupeřům.

Ale vyslal ho také na hřišti? Na Safeway Open, kde vstoupil do nové sezóny, ještě nikoliv. Neprošel cutem. Na Shriners Hospitals for Children Open v minulém týdnu už ano, i když z toho bylo nakonec až 61. místo.

V Las Vegas ztrácel po prvních dvou kolech na vedení jen tři rány. V sobotu však zahrál 74 ran v den, kdy bylo průměrné skóre na TPC Summerlin 67,75. V neděli pak zahrál na závěr uspokojivějších 67 ran.

"Měl jsem dobrá dvě kola ze čtyř," pravil po turnaji. "Je jasné, že to nestačilo na to, abych hrál o vítězství, ale cesta zpět k dobré hře je proces. A dnes nebo tento týden to byl start tohoto procesu. Těším se na to, že se budu nadále zlepšovat," uvedl Mickelson.

"Objevil jsem několik oblastí, kde je prostor pro zlepšení, ale jsou tam také záležitosti související se sílou. Byl to dobrý týden a budu na něm stavět," dodal s tím, že s posilovnou bude i nadále velký kamarád.

Jeho dalším startem bude CJ Cup v Koreji. Začátkem týdne také uvedl, že do kalendáře si nejspíš přidá i turnaj WGC-HSBC Champions v Číně.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení