Vlašínová je s prvním profi rokem spokojená, myslí na LET

Kateřina Vlašínová

Trochu monotónní vody českého ženského profesionálního golfu v tomto roce rozvířila Kateřina Vlašínová. Čerstvá profesionálka zvolila evropskou cestu, se kterou jí pomohla i Česká golfová federace. Češka díky tomu na LETAS zaznamenala několik povedených výsledků.

Vlašínová se s turnajovou sezonou nižší série LETAS rozloučila v minulém týdnu děleným 26. místem na turnaji Road To La Largue Final 2019. Pečetila tím svou konečnou 25. pozici v žebříčku Order of Merit, do kterého si připsala během celého roku 11 467,39 bodu.

"Svůj první rok na LETAS hodnotím velmi pozitivně. Když jsem před sezónou plánovala turnajový kalendář, myslela jsem, že si nezahraju více než osm turnajů," přiznala nám Vlašínová.

Nakonec jich ale bylo rovných patnáct: "Velký dík patří České golfové federaci, která mi na začátku roku pomohla zajistit starty na několik turnajů a dala mi tím možnost uhrát si lepší kategorii."

Možnost startovat je věc jedna, ale vytěžit ze startů dobrá umístění, na to už byla 24letá česká golfistka na hřišti sama.

Během roku si připsala jedno umístění v TOP 5 a v dalších čtyřech případech skončila v elitní desítce. "Myslím, že to není špatné, ale pořád mám velké rezervy," hodnotí své výsledky z roku 2019.

Kateřina Vlašínová (foto: Ladislav Adámek)

Největší radost jí udělalo dělené páté místo, které vybojovala ve španělské Valencii na turnaji Santander Golf Tour LETAS. A pak také gradace výkonu na Rügenwalder Mühle Ladies Open, kde po kolech za 72, 69 a 68 ran obsadila dělenou šestou příčku.

"Ten silný závěr na předposledním turnaji sezóny v Německu bylo něco, co mi celou sezónu chybělo, abych se dostala i na vyšší příčky," ví moc dobře Vlašínová, kde přicházela o důležité body.

Slabší závěr prožila mimo jiné na poslední akci sezony, čímž se připravila o přímý postup do finálové fáze Q-School Ladies European Tour.

"První rok mezi profesionálkami mi ukázal, že musím být opravdu konzistentní po celý rok. Řekl mi, na čem zapracovat, a že je přede mnou ještě velký kus práce," vrací se k uplynulým měsícům.

A co mladou českou profesionálku trochu překvapilo? "Desítky hodin strávených za volantem a najeté kilometry při cestě na turnaje."

Kateřina Vlašínová (foto: Ladislav Adámek)

V příštím týdnu ji pak čekají kondiční testy ČGF, čímž symbolicky odstartuje svou zimní fyzickou přípravu a trénink na kvalifikační školu. Ta se bude letos nově konat až v lednu podle všeho v Portugalsku.

"Určitě odjedu trénovat někam do tepla a v listopadu si pravděpodobně zahraji turnaj španělské Santander Tour, abych příliš nevypadla z turnajového tempa," říká ke svým nejbližším plánům.

A jaké jsou nyní u Kateřiny Vlašínové ty dlouhodobé? "Na začátku sezóny jsem měla naplánovanou kvalifikaci na LPGA, kterou jsem hrála i minulý rok. Letos ale bohužel byla ve stejném termínu jako turnaj Tipsport Czech Ladies Open na Karlštejně, který jsem si moc chtěla zahrát."

"V průběhu sezóny jsem se pak rozhodla, že pro mě bude lepší plně se soustředit pouze na jednu tour, než získám více zkušeností mezi profíky a posunu se výkonnostně o něco výš. LPGA stále je mým dlouhodobým cílem, ale mým nynějším úkolem je získat kartu na LET," uzavírá.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení