VIDEO: Předehra Ryder Cupu, kapitáni si dali 14 Club Challenge

14 Club Challenge

Do nadcházejícího Ryder Cupu zbývá necelý rok, a přímo v jeho dějišti ve Wisconsinu si to rozdali oba kapitáni v populární 14 Club Challenge. Místem konání byla konkrétně tříparová 17. jamka hřiště Whistling Straits, která Steva Strickera i Padraiga Harringtona pořádně prověřila.

Pokud náhodou soutěž dvou hráčů, kterou v posledních letech zpopularizovala European Tour, neznáte, tak jen rychle. Oba hráči mají k dispozici stejných 14 holí, se kterými se pokouší trefit green. Jakmile ale jeden z nich jednu použije, druhý už s ní míček trefit nesmí.

Tradičně tak po úvodních středních železech přecházejí hráči nejprve k delším a krátkým železům, až končí u hybridů, dřev, wedgí a putteru.

Že je těžké s nimi trefit green, to je jasné. Jak se ale ukázalo, v mlhavých podmínkách to není snadné s žádnou holí. O tom se přesvědčil především Harrington, kapitán evropského výběru. Mrkněte sami.

Od pondělí je přitom znám přesný termín další rydercupové bitvy, která se uskuteční v roce 2022 vůbec poprvé v Itálii. Hráči Evropy a USA si v Marco Simone Golf and Country Clubu nic nedarují od 30. září do 2. října.

Při příležitosti Italian Open v tomto týdnu European Tour navíc ukázala, jak bude římské hřiště, na kterém nyní probíhají výrazné přestavby, za tři roky vypadat. No, ostudu si Itálie rozhodně neudělá!

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení