Smějící se zázrak odmítá LPGA. Nechce pryč z Japonska

Hinako Shibuno

Hinako Shibuno na letošním AIG Women’s British Open okouzlila golfový svět. Nejen svým šokujícím vítězstvím na majoru, který byl pro ni prvním startem mimo Japonsko, ale i svým nakažlivým úsměvem, který měla na tváři téměř neustále. Nyní se chystá na svůj teprve druhý start na LPGA.

A opět to nebude v Americe, kde má elitní světová ženská série svou základnu. Na konci října plánuje hrát na Taiwan Swinging Skirts.

"Jsem velmi poctěna, že jsem dostala sponzorskou pozvánku na Swinging Skirts, který bude letos mým druhým startem na americké LPGA. Zkusím hrát znovu co nejlépe," uvedla Shibuno.

Proč ale 20letý zázrak z Japonska musí hrát na sponzorskou pozvánku, když je letošní vítězkou AIG Women’s British Open, tedy turnaje LPGA? Jednoduše proto, že Shibuno hráčská privilegia, které si na začátku srpna ve Woburnu na letošní i tu příští sezónu uhrála, zatím odmítá přijmout.

Podle svých slov plánuje i v příští sezóně setrval na Japan LPGA. V tom případě jí členství propadne a bude si ho moci uhrát už pouze na základě dalších výsledků další rok.

"Od té doby, co jsem vyhrála British Open, se o LPGA zajímám více," řekla Shibuno novinářům minulý týden během Japan Women's Open. "Určitě chci LPGA hrát, ale rozhodně ne už příští rok," vysvětlila.

Hinako Shibuno s trofejí pro vítězku AIG Women’s British Open (Foto: GettyImages)

Ještě však může změnit názor.

Až do začátku týdne LPGA CME Group Tour Championship (21. listopadu) má čas přijmout členství na příští rok. Jako nečlen by totiž nemohla na finálovém turnaji sezóny LPGA startovat, což je od letoška nové pravidlo, a nemohla by hrát o 1,5 milionu dolarů připravených pro vítězku.

Shibuno už letos posbírala čtyři tituly. Kromě British Open také tři na Japan LPGA. Naposledy před dvěma týdny na Descente Ladies Tokai Classic, kde do posledního kola vstupovala se ztrátou osmi ran. V Order of Merit jí patři druhé místo.

"Teprve před rokem jsem absolvovala svůj první profesionální test. Do té doby jsem vůbec netušila, jestli vůbec budu schopná hrát Tour. Zatím pořád nechápu, jak jsem schopná hrát na této úrovni," řekla letos před finálovým kolem ve Woburnu, kde o ní fanoušci nevěděli prakticky nic.

Druhý den se stala teprve druhou Japonkou po Chako Higuchi v roce 1977 na LPGA Championship, která dokázala vyhrát major. I když se Shibuno zatím zdráhá opouštět rodné Japonsko, měli bychom o ní v budoucnu ještě hodně slyšet a kochat se jejím uhrančivým úsměvem mnohem častěji.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení