Poslední šance. Matuš a Mrůzek se dostali na turnaj v Irsku

Stanislav Matuš

Už to vypadalo, že pro ně letošní sezona na Challenge Tour skončila, nakonec si ale Stanislav Matuš s Filipem Mrůzkem ještě minimálně jeden turnaj zahrají. Na poslední chvíli se dostali do startovní listiny Stone Irish Challenge, kde startují i Jan Cafourek a Aleš Kořínek.

Ti však díky sponzorským pozvánkám, které už měli Matuš s Mrůzkem pro letošní sezonu vyčerpané. Z turnaje v Irsku se však na poslední chvíli odhlásila řada hráčů a oba čeští profíci tak dostali ještě jednu šanci.

Oba ji zkusí využít k tomu, aby si zajistili o něco lepší kategorii pro příští sezonu. Výrazně lépe je na tom zatím Matuš, který může reálně uvažovat o posunu do TOP 70 celosezónního pořadí Road to Mallorca.

To by mu zajistilo plnou kartu kategorie 10 pro příští ročník. Ale i jakýkoliv posun v horší kategorii 15, která oběma hráčům patřila letos, by se počítal.

Aktuálně je Matuš na 79. místě, když loni skončil na 104. příčce. Pokud se udrží do osmdesáté pozice, bude mít pro nasazování do turnajů v příští sezoně výrazně lepší pozici než letos.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

When in Ireland..... 

Příspěvek sdílený Stanislav Matus (@stanislavmatus88),

Matuš do turnaje vstoupí ve čtvrtek v 9:15 z jedničky, společnost mu v úvodních dvou kolech budou dělat Francouz Victor Riu a Ital Michele Cea.

Mrůzek je v těžší pozici. V průběžném pořadí série mu patří až 114. místo, což je ještě o tři místa horší příčka, než na které skončil loni. I on sice stále může pomýšlet na TOP 70, ale to by musel skončit nejhůře druhý.

V jeho případě ale platí ještě více, že mu jakékoliv vylepšení pozice i v rámci horší kategorie přinese větší šance na starty v příští sezoně. Na sté místo ztrácí zhruba dva a půl tisíce bodů. 

Na svůj start do turnaje si ale Mrůzek ve čtvrtek pořádně počká. Půjde totiž až v předposledním flightu z desítky, společně s Alešem Kořínkem a Polákem Mateuszem Gradeckim.

Posledním Čechem na turnaji je Jan Cafourek, který má ale možná ze všech čtyř hráčů největší formu. V minulém týdnu skončil dělený třetí na finále Pro Golf Tour a na Kaskádě si poté potvrdil celkové vítězství v money listu domácí Moneta Czech PGA Tour. Do irského podniku Challenge Tour vstoupí deset minut po Matušovi, tedy v 9:25 na prvním odpališti.

Zbývající tři akce druhé evropské ligy se už Čechů nejspíše týkat nebudou. Jak dva turnaje v Číně, tak finále ve Španělsku mají omezené startovní pole. Matuše by do nich ještě mohlo nasměrovat případné vítězství. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení