Domov golfu krvácí, letos ve Skotsku zavřeli už páté hřiště

Skotská vlajka

Jasně, je to spíše lehká odřenina na koleni, než hluboká rána přes stehenní tepnu, ale i tak. Ve Skotsku bylo zavřeno už páté golfové hřiště. Tentokrát se jedná o městskou devítku v Glasgow, která už podle všeho nikdy nepřivítá žádného golfistu.

Fakticky byla populární devítka uzavřena veřejnosti už koncem srpna, když jako hlavní důvod byl prezentován nedostatek personálu. Podle zdrojů serveru Bunkered se ale její znovuotevření vůbec neplánuje.

Hřiště Ruchill Golf v Maryhill je, nebo nyní už spíše bylo, jedním z šesti městských hřišť v Glasgow. Dalšími jsou osmnáctky Littlehill, Lethamhill a Linn Park, devítkami jsou Knightswood a Alexandra Park.

Že se nad místními golfovými hřišti nějakým způsobem zatahují mračna, bylo patrné od začátku roku. Městská rada totiž začátkem roku spustila veřejnou debatu nad jejich budoucností. Ta skončila v červenci, když se nyní přezkoumává. Na osudu Ruchill Golf Course ale už asi nic nezmění.

Osud této devítky je o to zarážející, že přesně před deseti lety byla díky dlouhodobé snaze místních golfistů znovuotevřena samotným Colinem Montgomeriem. O rok později byla zahájena sezona i s novou klubovnou, přestavbou však prošlo celé hřiště.

Již dříve byly v tomto roce ve Skotsku uzavřeny hřiště Eastwood, Mount Ellen, Letham Grange a Brunston Castle. Už nyní se přitom ví, že v roce 2020 skončí v Dundee městské hřiště Camperdown.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení