Pavan si užívá domácí akci Rolex Series, syna berou auta

Andrea Pavan

Andrea Pavan bude už navždycky spojený s Českem. Loni vyhrál na Albatrossu svůj první turnaj na European Tour v kariéře, když ovládl pátý ročník D+D REAL Czech Masters. A i když si letos připsal vítězství další, vrchol sezony pro něho přichází v tomto týdnu.

Evropská série totiž nezavítala pouze do jeho rodného Říma, ale dokonce na jeho domácí hřiště Olgiata Golf Clubu. Není se čemu divit, že si třicetiletý Pavan užívá každý okamžik celého týdne.

"Je to týden, na který se už hodně dlouho těším. Je skvělé tu konečně být," přiznal loňský šampion z Albatrossu, který letos získal svůj druhý titul na okruhu na BMW International Open v Německu.

Hráči si vždy turnaje, které se hrají na místech, ze kterých pocházejí, mnohem více užívají. Vyjedou ze zažitého stereotypu, který na European Tour prožívají týden co týden, a mohou se trochu uvolnit.

"Mohu být se svými rodiči a mít tu i svou rodinu a obě děti," potvrzuje Pavan hlavní devizu domácího turnaje, tedy vedle toho, že může spát ve své vlastní posteli a nemusí, alespoň na týden, spát po hotelích.

Během tréninkových kol s sebou na hřiště vzal i svého staršího syna, když dcerka se mu narodila jen pár dní po vítězství na Czech Masters.

Andrea Pavan během předturnajové tiskové konference (foto: GettyImages)

"Je ještě hodně malý, jsou mu teprve tři roky. Rád si občas odehraje pár ran, ale více ho zajímají auta a náklaďáky. Občas se mnou ale na golf vyrazí a odpálí pár míčků," říká Pavan zatím smířeně.

Určitě ale ve skrytu duše doufá, že i on bude jednou prožívat v Olgiata Golf Clubu to, co on: "Mám zde hodně vzpomínek. Zahrál jsem tu své první hole-in-one, ale i svůj první par. Je to spousta skvělých věcí."

"Hodně členů, ale i lidí, kteří tu pracují, mě znají. Vždy je příjemné se sem vrátit, o to více na Italian Open, turnaj Rolex Series," dodává před startem turnaje, jehož bude jednou z hlavních domácích hvězd.

Tou nejblyštivější však bude určitě Francesco Molinari, turnaje se pak zúčastní také Justin Rose, Paul Casey, Shane Lowry, Ian Poulter, Martin Kaymer, Danny Willett, Thomas Pieters nebo Lee Westwood.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení