Čechům se v Irsku na úvod nedařilo, Kořínek pokazil závěr

Aleš Kořínek

Nepovedené úvodní kolo turnaje Stone Irish Challenge za sebou mají čtyři čeští golfisté. Ani jeden z nich ve čtvrtek na hřišti Headfort Golf Clubu nepokořil par, Aleš Kořínek k tomu však byl velmi blízko. Jenže bohužel naprosto nezvládl závěr kola.

Kořínek šel v předposledním flightu celého dne s Filipem Mrůzkem, kterému se však nedařilo od úvodních jamek. Už po třech jamkách byl čtyři nad, a i když poté zahrál mimo jiné eagle na pětiparové dvojce, bylo z toho kolo za 78 ran (+6) a zatím dělené 103. místo.

To Kořínek svou úvodní rundu rozehrál mnohem lépe, přestože byl po osmi jamkách jednu rán nad parem hřiště. Poté však zahrál tři birdie v řadě (18, 1, 2) a z ničeho nic se dostal na mínus dvě.

Alespoň ránu pod parem se držel po bogey na pětce ještě tři jamky před koncem, jenže pak přišly dva dabláče na sedmičce s osmičkou a nadějný vstup do turnaje byl ta tam. S plus třemi je na dělené 88. příčce.

Stejně je na tom po prvním kole ve 120členném startovním poli také Matuš, který byl členem dopoledních flightů. Také on nezvládl závěr, když zahrál na posledních třech jamkách (16, 18) dvě bogey.

Nejhorší kolo z českých golfistů si tak připsal ve čtvrtek v hrabství Meath Jan Cafourek, který zaostal za parem o sedm ran (T110). Hranice cutu se po prvním kole drží prozatím na paru.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení