Spilková chce být na hřišti, směřuje k finále Q-Series

Klára Spilková

Po dvou týdnech turnajů má Klára Spilková čas pořádně se připravit na závěrečnou fázi kvalifikace o LPGA pro nadcházející sezonu 2020. Členka americké série nyní trénuje na Floridě před finále O-Series v Pinehurstu, kam odcestuje za deset dní.

"Ze svého golfu mám dobrý pocit. Budu trénovat hlavně krátkou hru a hodně chci být na hřišti," uvedla 24letá profesionálka po návratu z Texasu, kde na turnaji Volunteers Classic of America obsadila dělené 58. místo. 

Jednalo se přitom pro ni o druhý "kompletní" týden na LPGA v řadě, když se o sedm dní dříve dělila o 46. místo na Indy Women in Tech Championship v Indianapolis. Celkem letos dala pět cutů.

"Jsem ráda, že jsem podruhé za sebou prošla cutem a mohla si zahrát všechna čtyři kola. Hra byla solidní a turnajový tlak nic nenahradí. Věřím, že v příštích týdnech si vše sedne ještě lépe," dodala Spilková.

Členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu se dělí o 141. příčku v celosezonním žebříčku Race to CME Globe.

Díky aktuální pozici v Top 150 mohla vynechat druhou část kvalifikační školy, která startuje v sobotu a kam byla původně přihlášena, a vstoupit rovnou do finále, které začíná 23. října v Severní Karolíně.

Start na Q-Series je pojistkou pro další sezonu. Česká hráčka má totiž v příštím roce od LPGA udělenu tzv. Medical Exemption na šest turnajů, což je počet, který letos v létě nuceně vynechala pro nemoc.

Pokud bude mít po těchto turnajích v součtu s bilancí letošní sezony bodový zisk, kterým by se vešla do letošního konečného pořadí Top 100 na LPGA, pak obhájí členskou kartu.

Q-Series je tak další cestou, jak si kartu pro příští rok udržet.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení