Wiesberger dokonal hattrick. V Itálii slaví třetí titul sezóny

Bernd Wiesberger

Vítězem Italian Open se stal Bernd Wiesberger. Rakušan ve finálovém kole přetlačil Matta Fitzpatricka a připsal si už třetí triumf v letošní sezóně, druhý v Rolex Series.

Čtyřiatřicetiletý rodák z Vídně vstupoval do finálové rundy ze čtvrtého místa se ztrátou tří ran na vedoucího Angličana. Báječných a hlavně bezchybných 65 ho dostalo na samý vrchol výsledkové listiny.

Klíčový okamžik nastal na přelomu devítek. Zatímco Wiesberger zaútočil čtyřmi birdie v řadě, Fitzpatrick neskóroval, a navíc po autu na devítce zapisoval double bogey.

Na dostřel jediné rány se dostal Fitzpatrick na třináctce, jenže Wiesberger opět utekl o dvě rány na čtrnáctce. Přetahovaná pokračovala, když Angličan stáhl ránu na patnáctce, ale Rakušan opět odpověděl berdíkem na tříparové šestnáctce.

Fitzpatrick se nedal a na sedmnáctce zaskóroval, zatímco Wiesberger zahrál pouze par. Čtyřparovou osmnáctku zahráli oba v paru, což Wiesbergerovi stačilo na vítězství o ránu.

Rakouský golfista zaznamenal třetí vítězství v sezóně, když před Italian Open ovládl Made in Denmark a skotský turnaj z Rolex Series. V pondělním vydání světového žebříčku dosáhne na 22. místo. Výš Rakušan ještě nikdy nebyl.

Úspěchy jsou pro něj satisfakcí po poněkud protrápené loňské sezóně, kterou vinou zraněného zápěstí spíš promarodil.

"Bylo to skvělé léto. Hrál jsem dobrý golf a postupně se zlepšoval po návratu po zranění," řekl Wiesberger.

Rakušan nejenže se posunul do čela Race to Dubai, ale také posílil své šance na Ryder Cup 2020.

Umístění v top 10 si z Itálie odváží Slovák Rory Sabbatini, který může litovat jen pokaženého třetího kola (75). V ostatních rundách totiž předváděl skvělý golf (65-70-66). Na první evropský titul z European Tour si tak bude muset počkat. 

Konečné výsledky turnaje naleznete zde. 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení