Griffin překonal své cíle, získal první titul na PGA Tour

Lanto Griffin

Byl to nádherný souboj do poslední jamky, který se sice musel letos na Houston Open obejít bez hvězdných jmen, ale to mu nic nebralo na jeho dramatičnosti. A vzešla z něj navíc hvězda nová - 31letý Američan Lanto Griffin, který získal svůj první titul na PGA Tour.

O první místo se během celého finálového kola přetahoval s Markem Hubbardem, se kterým šel ve finálovém flightu, a Scottem Harringtonem, který šel o tři skupinky dříve. A po podepsání své skórkarty nastavil skóre vedoucího hráče v klubovně na hodnotu -13.

Na stejném výsledku byli tři jamky před koncem také Griffin s Hubbardem, který zahrál bogey na patnáctce. Klíčový okamžik měl přijít vzápětí.

Griffin na šestnáctce proměnil svůj desetimetrový putt do birdie a v čele leaderboardu se osamostatnil. A jelikož poslední dvě jamky jsou na hřišti v Texasu nesmírně těžké, bylo to spíše o tom, zda ještě udělá chybu.

Neudělal.

Po proměnění puttu do paru na osmnáctce z necelých dvou metrů si mohl definitivně oddychnout a vítězoslavně zvednout ruce nad hlavu.

"Je to neskutečné," soukal ze sebe dojatý Griffin, který se v životě musel vyrovnat s jednou z nejtěžších možných ztrát, když mu ve dvanácti letech zemřel otec kvůli rakovině mozku. Malý Lanto se tehdy našel v golfu.

Nyní, po dlouhých devatenácti letech, díky tomu prožívá naopak jedny z nejšťastnějších okamžiků svého života. A další budou přibývat.

Griffin, který má na dva další roky jistotu karty, se může těšit na turnaj šampionů na Maui, jisté má také další skvělé turnaje včetně Masters a bez problémů postoupí do play-off FedEx Cupu.

Jeho cíle, se kterými se v neděli podělil s novináři, přitom byly skromnější. Zahrát si v neděli ve finálovém flightu, udržet si kartu, skončit v TOP 70 FedEx Cupu, kvalifikovat se pro The Players a další turnaje na pozvánku a hrát v neděli v průměru o půl rány lépe než ostatní dny, četl z mobilu.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení