Historická šance pro Slovensko. Sabbatini myslí na Ryder Cup

Rory Sabbatini

Loňské přijetí slovenského občanství získává pro rodáka z JAR Roryho Sabbatinho nový rozměr. Svými skvělými výkony na PGA Tour v minulé sezóně si řekl o to, že o něm může kapitán Evropy Padraig Harrington uvažovat jako o jednom z kandidátů svého týmu pro Whistling Straits 2020.

Nejen pro 43letého Sabbatiniho, ale i pro jeho novou zemi, se tak otevírá historická možnost být součástí nejprestižnější golfové týmové soutěže a jedné z největších sportovních událostí, kterou bienální souboj Evropy a USA bezesporu je.

Sabbatini by se zároveň mohl stál prvním golfistou v historii, který proti Spojeným státům nastoupil jak v Presidents Cupu, tak i v Ryder Cupu. V Roce 2007 se kvalifikoval do mezinárodního výběru v Presidents Cupu, kde při jeho prohře uhrál půl bodu ze čtyř zápasů.

Narodil se v Durbanu a Jihoafrickou republiku reprezentoval jako amatér i jako profesionál po přestupu v roce 1998. Po 20 letech však změnil občanství, když se rozhodl reprezentovat zemi své slovenské manželky.

Zpočátku se všeobecně věřilo tomu, že Sabbatini to dělá především kvůli větší šanci dostat se na Olympiádu do Tokia, neboť jako Jihoafričan by to měl v konkurenci svých krajanů velmi složité. Nicméně šestinásobný vítěz z PGA Tour to jako svou hlavní motivaci popřel.

Ať je to, jak to je, jako občan Slovenska může hrát za Evropu Ryder Cup. A během minulého týdne na Italian Open připustil, že tohle jeho cíl momentálně rozhodně je, když prozradil, že už o této možnosti dokonce s Harringtonem mluvil.

"Ta možnost tu je a mám šanci, ale je potřeba odehrát ještě spoustu dobrého golfu. V poslední době hraju pěkně. Moje hra se konečně obrací. Jsem zpět v plné síle a v plném zdraví. Začínám se na hřišti cítit pohodlně, a tak se dívám na různé příležitosti," uvedl Sabbatini.

Pokud by se kvalifikoval do týmu, stal by se pochopitelně prvním Slovákem v Ryder Cupu, do něhož by po připuštění hráčů z kontinentální Evropy v roce 1979 přivedl už osmou národnost po Španělsku, Německu, Dánsku, Belgii, Francii, Švédsku, Německu a Itálii.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení