Přežívající LET se znovu obrací do USA. Zachrání ji LPGA?

LPGA

Ladies European Tour a LPGA po Solheim Cupu obnovily jednání, která by mohla vést ke "skutečnému partnerství" mezi těmito dvěma organizacemi. LET si od toho slibuje společný projekt, který nabídne jejím hráčkám více herních příležitostí.

Debata o možné hlubší spolupráci probíhá od září, kdy v anglickém Gleneagles porazil tým Evropy ve vzájemném bienálním souboji výběr Spojených států. Podle Herald Scotland se evropské vítězství na zahájení těchto rozhovorů mohlo pozitivně odrazit.

"Letos v létě zahájily LPGA a LET diskuse o skutečném partnerství, v rámci kterého bychom pracovali na vytvoření silnějšího turnajového kalendáře, větší finanční stabilitě a zajištění výrazně více příležitostí soutěžit, vydělávat a rozvíjet svou kariéru hráčkám Ladies European Tour," citoval reportér Golf Channelu Randall Mell z komunikace, kterou vedla členka představenstva LET Marta Figueras-Dotti s hráčkami.

Obě Tour ve společném prohlášení uvedly, že i když je brzy na veřejnou diskusi o specifikách dohody, pracují na ní tak, aby její závěry mohly předložit hráčkám na výroční schůzi LET 26. listopadu ve Španělsku.

Už v roce 2016 se začalo mluvit o tom, že by LPGA nad uvadající LET převzala kontrolu s tím, že LPGA hledala vlastnický podíl, který by zahrnoval partnerství s European Tour a R&A.

Tyto rozhovory se přerušily na začátku loňského roku poté, co se LET rozhodla, že půjde nadále vlastní cestou. Nyní ale společné prohlášení nemluví o převzetí, ale silně akcentuje vzájemné partnerství.

LET má problémy minimálně poslední čtyři roky, kdy jí ubývají turnaje i sponzoři. Před dvěma lety proto odešel šéf Ivan Khodabakhsh, někdejší CEO World Boxing Series, který do té doby neměl s golfem žádné předchozí zkušenosti. Jen za rok 2017 pod ním skončilo sedm turnajů.

V minulé sezóně bylo v kalendáři LET 15 turnajů s celkovým prize money 14 milionů dolarů. LPGA měla 33 turnajů s dotací 66 milionů dolarů.

Nejlukrativnější turnaje LET byly majory AIG Women’s British Open a Evian Championship, které jsou i součástí kalendáře LPGA. Jen tyto dva podniky dělaly dohromady polovinu odměn LET.

"Mnoho mých kamarádek, které hrály na LET i 12 let, si muselo najít práci na částečný úvazek," popsala loni situaci v evropském ženském golfu Angličanka Mel Reid.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení