Mickelson blízko esa na čtyřparu! V Koreji vede Thomas

Phil Mickelson a Justin Thomas

Justin Thomas v pátek na CJ Cupu v Jižní Koreji vykročil za svým druhým vítězstvím na turnaji. V Nine Bridges na ostrově Jeju zahrál ve druhém kole 63 ran (-9) a vede o dvě rány s celkovým skóre -13. Neskutečnou parádu předvedl Phil Mickelson.

Thomas, který vyhrál inaugurační ročník turnaje v roce 2017, v pátek zažehnul své turbomotory hned na začátku, když zahrál na úvod druhého kola čtyři birdie za sebou. Nepolevoval ani ve zbytku kola, přidal ještě pět berdíků a podepsal čistou skórkartu.

Na osmnáctce dokonce puttoval do eaglu, kterým by vyrovnal rekord hřiště, ale míček mu do jamky nespadl. Přesto půjde do víkendu s polštářem dvou ran na hřišti, které mu evidentně sedí. V pátek vypadal, že se na nejlepší kolo dne ani moc nenadřel.

"Bylo to tak. Zahrál jsem jedno z těch lepších kol. Trefoval jsem správná místa, a pak měl před sebou jednoduché putty. Nehrál jsem nic neuvěřitelného. Bylo to den bez stresu," popsal svou rundu Thomas, který pokaždé ze tří posledních případů, kdy vedl po 36 jamkách, vyhrál.

Hnáni domácím publikem na něj budou o víkendu tlačit i dva Korejci, z nichž Danny Lee reprezentuje Nový Zéland. Ten zahrál v pátek také výborné kolo za 66 ran.

Ještě o jednu ránu lépe zahrál Jordan Spieth, který je se skóre -9 jen čtyři rány za Thomasem na děleném 4. místě. Američan dorazil do Koreje dobře odpočatý s touhou opět navázat na své hvězdné výkony, ze kterých v posledních sezónách značně polevil.

Nejlepší ránu dne předvedl Phil Mickelson. Na 323 metrů dlouhém čtyřparu napálil svůj drive až na green, míček pak trefil vlajku a tak tak, že nespadl do jamky. Bylo z toho snadné doklepnutí do eaglu.

Lefty však zahrál druhé kolo jen v paru a je po něm na děleném 33. místě se skóre -2. Stejně je na tom také mladší a zatím mnohem méně úspěšný z bratrů Koepků Chase. V Koreji však po 36 jamkách Brookse poráží o dvě rány. Světová jednička je celkově v paru na děleném 51. místě.

Norský nováček Viktor Hovland ve čtvrtek v prvním kole stanovil nový rekord PGA Tour v počtu kol pod 70 ran v řadě. V pátek ho posunul už na 19 kol po sobě, jejichž skóre začíná šestkou. Zahrál opět 69 ran a se skóre -6 je na děleném 12. místě stejně jako chilský mladík Joaquin Niemann.

Sestřih 2. kola

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení