Tiger Woods operaci kolene odložil, i díky tomu vyhrál Masters

Tiger Woods

Kdyby šlo všechno přesně podle plánu, Tiger Woods by nejspíše letošní Masters nevyhrál. Ještě že tak! Legendárnímu americkému golfistovi totiž zkřížila plány jeho až příliš dobrá hra, a tak se rozhodl o rok odložit operaci kolene, kterou podstoupil až letos koncem srpna.

Původně plánoval podstoupit svou už pátou operaci kolene po loňské sezoně, jenže pak naprosto senzačně vyhrál Tour Championship a přišlo mu líto si oddálit kvůli zákroku vstup do sezony nadcházející.

"Hrál jsem dobře v play-off a vyhrál Tour Championship. Rozhodl jsem se i s tím pokračovat," prozradil Woods v Japonsku, kde se v tomto týdnu představí na premiérovém ZOZO Championship.

Tiger si chtěl v dalším roce zahrát poprvé už v lednu na Farmers Insurance Open, což by nestihl, pokud by v prosinci operaci skutečně podstoupil. "Rozhodl jsem se s tím zvládnout celý zbytek roku," dodává.

V jeho první polovině vše ještě fungovalo skvěle a třešničkou na dortu bylo páté vítězství v Augustě a zisk zeleného saka. V druhé polovině roku už to ale bylo horší a Woods se nekvalifikoval ani na finále sezony.

Alespoň tak podle vlastních slov ale letos mohl podstoupit operaci o týden dříve, než měl původně v plánu. "Ovlivňovalo mě to při čtení puttů. Mohli jste to ke konci roku vidět, nedařilo se mi puttovat," přiznává.

Neustálá nutnost poklekávat na greenech, ale nejen ta, ho začínala s pokračující bolestí ničit a on věděl, že zákrok je nevyhnutelný: "Bohužel, už jsem ale po této cestě šel, takže jsem věděl, co mě čeká."

Následná rehabilitace po srpnové operaci ale podle všeho probíhala v pořádku a Woods je tak v tomto týdnu připravený po exhibičních skins game nastoupit k dalšímu turnaji. V prosinci si pak ještě střihne svou vlastní akci Hero World Challenge, než následně zamíří do Austrálie na Presidents Cup, kde by byl rád hrajícím kapitánem.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení